Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Nová Škoda Fabia R5 pojede Barum Czech Rally


Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem budou jako jedna z prvních soukromých posádek na světě startovat s vozem Škoda Fabia R5 ve Zlíně.Nové závodní auto R5 navazuje na fabii třetí generace, technicky je však auto výrazně změněné. Na vývoji, který byl završen homologací speciálu, se podílela i čtveřice jezdců továrního týmu Škody. Vedle továrních jezdců Jana Kopeckého a Esapekky Lappiho z Finska to byli i Belgičan Freddy Loix a Raimund Baumschlager z Rakouska. Společně najezdili kolem 10 000 km na různých površích v Evropě. Vývoj trval 15 měsíců. Více o parametrech závodního vozu najdou zájemci na stránkách http://fabiar5.cz/parametry/

Posádka Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát drží v letošním šampionátu FIA Mistrovství Evropy v rally průběžnou osmou příčku v absolutním pořadí. Boj o další evropské body z Barum Czech Rally Zlín bude ve znamení učení se s novým, netrpělivě očekávaným vozem: „Díky Romanu Krestovi a jeho týmu Kresta Racing dostaneme jako první český soukromý tým příležitost startu se Škodou Fabia R5. Velice nás to těší a zároveň je to pro nás velká odpovědnost. Auto bude samozřejmě úplně nové jak pro nás, tak pro celý tým,“ potvrzuje napjatá očekávání spolujezdec a manažer posádky Daniel Trunkát.

„V současné době jsme po třech a půl letech závodění dokonale sžití s Fabií ve specifikaci S2000. Takže až samotný závod nám dá odpověď na to, zda se budeme na schopni už na Barumce na vůz kategorie R5 adaptovat do té míry, abychom s ním jeli stejně rychle, nebo optimálně ještě rychleji, než bychom jeli s S2000. Změna to bude velká, vždyť já mám s turbomotorem na závodních tratích za celou svoji kariéru pouze jedinou zkušenost, když jsem v roce 2011 startoval s produkčním Mitsubishi právě na Barum Rally,“ uvažuje Jaromír Tarabus. Pro další zajímavosti z dění v týmu před Barum Czech Rally Zlín sledujte facebookový profil Tarabus&Trunkát Rally team.

 

Zdroj: Zlín, Škoda


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,67357 s | počet dotazů: 216 | paměť: 29637 KB. | 27.09.2022 - 17:10:40