Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Nová parkoviště vznikají na sídlištích i ve spolupráci s Městskou policií

Parkování ve městech je obyvatele i vedení města snad trvalým tématem. Zejména projekty sídlištní zástavby z minulého století počítají s minimálním počtem automobilů, než jak to současná doba vyžaduje. Proto je snaha radnic o řešení místních problémových lokalit potěšující. Tentokrát jsem vybrala příklad z Valašského Meziříčí a Mostu, kde se rozšiřují hlídaná parkoviště pod správou Městské policie Most

Ve Valašském Meziříčí vznikají v rámci revitalizací sídliště Křižná a Pod Oborou nová parkoviště pro obyvatele obou sídlišť. Zatímco parkoviště na ulici Sušilova a Jičínská jsou už stavebně dokončena a probíhají úpravy okolí, parkoviště na ulici Čajkovského, Janáčkova a Křižná čekají ještě přibližně čtyři týdny intenzivních prací. V obou lokalitách tak bude celkem 115 nových parkovacích míst.

„V letech 2010 – 2013 bylo vybudováno celkem 280 nových parkovacích míst, z toho v lokalitě Štěpánov 132, Vyhlídka I. a II. 72 a u škol, školek a kulturních zařízení města dalších 76,“  informoval starosta města Jiří Částečka. Ve všech částech města je podle něj stále potenciál pro rozvoj parkování. „V roce 2015 chceme realizovat již vyprojektované kapacitní parkoviště pro sídliště Vyhlídka II v rozsahu 360 parkovacích míst, pro Křižnou a Pod Oborou – Zašovskou je na rok 2015 a 2016 připravena stavba 254 nových parkovacích míst. Na sídlišti Vyhlídka I a Štěpánov bychom se rádi vrátili ke starším studiím na vybudování parkovacího domu poblíž takzvaného Dolíku, respektive parkoviště pod vodojemem Štěpánov,“ uvedl Částečka.

V Mostě se rozhodli řešit parkování s ostrahou. V ulici Josefa Ševčíka je od září 2014 v provozu nové hlídané parkoviště, které nabízí řidičům 110 míst pro dlouhodobé stání za poplatek 400 Kč měsíčně. Parkoviště je ve správě Městské policie Most, která má už ve správcovství tři parkoviště, a to v ulici Pionýrů a Fr. Halase, 1. Máje, kde má zároveň služebnu.

„Občanům města je umožněna parkovací plocha, která nabízí sto deseti řidičům parkování na dlouhodobé stání za úhradu 400 korun měsíčně. Deset míst na tzv. krátkodobé stání mohou občané využít za poplatek 30 korun na den,“ přiblížila ceny mluvčí strážníků Ilona Kozlová. I v prostoru nově vybudovaného parkoviště se nachází stálá služba městské policie, na níž se mohou občané kdykoliv obracet.

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,41077 s | počet dotazů: 165 | paměť: 53204 KB. | 24.10.2021 - 14:07:13
X