Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Nová komise se bude zabývat vodní dopravou v Praze


Hlavní město v současné době dostatečně nevyužívá potenciál, který poskytuje vodní doprava. Plocha Vltavy nabízí široké možnosti, jak přispět ke zvýšení dopravní obslužnosti přilehlých částí města i rozvoji samotného prostoru kolem řeky. Nová komise by se měla zabývat návrhy na využití prostoru kolem řeky a možnosti ekologické vodní dopravy na Vltavě v Praze. Komise se bude zabývat nejen samotným rozvojem vodní dopravy, ale za úkol bude mít do svých plánů zahrnout také již zpracovanou koncepci pražských břehů, neboli rozvoje náplavek, které se čím dál tím častěji stávají oblíbeným místem setkání a získávají tak na společensko-kulturním významu.

„Již jsme dostali nabídku od Povodí Vltavy na zřízení nového přístaviště v centru města, konkrétně v oblasti Na Františku. To by jednoznačně zlepšilo obslužnost centra lodní dopravou. Prioritní bude, aby při budování i následné správě přístaviště byly brány v potaz zájmy a potřeby samotného hlavního města,“ informuje náměstek primátorky Petr Dolínek.

 Další významnou část náplně činnosti komise bude tvořit snaha o minimalizaci záplav. To se týká především oblasti Troje, která je záplavami v současné době nejvíce ohrožena.

V Praze je v provozu celkem sedm přívozů a dva z nich mají celoroční provoz. Jedná se o přívoz P1 Sedlec – Zámky a P2 V Podbabě – Podhoří.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,07110 s | počet dotazů: 334 | paměť: 30383 KB. | 03.10.2022 - 06:47:01