Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Nová cyklostezka z Klecan do Prahy nabízí klidnou jízdu

cyklostezka Praha - Klecany

cyklostezka Praha – Klecany

Velká voda letošního června zbrzdila dokončení nové cyklostezky, která vede podél pravého  břehu Vltavy ze severního okraje Prahy až k napojení na místní komunikaci Klecany – Brnky. Prodlužuje současnou pražskou pravobřežní cyklostezku A2 a propojuje tak centrum Prahy s územím Středočeského kraje. Původně plánované slavnostní otevření nové cesty pro pěší, cyklisty a in-line bruslaře se opozdilo o měsíc a uskutečnilo se v pátek 19. července 2013. Muselo se počkat, až voda opadne a opraví se vyvrácené dopravní značky, odplavené krajnice a odstraní naplavené bahno a odpad.

Nová cyklostezka Praha – Klecany je dlouhá 1,7 kilometru a  široká v průměru 3 metry. Pouze v místě přemostění Drahanského potoka při jeho ústí do Vltavy je stezka v délce přibližně 100 metrů zúžená na 2 metry. Cyklostezka má asfaltový povrch a okraje vozovky jsou lemovány betonovými obrubníky. Cyklostezka je vyznačena dopravní značkou Stezka pro chodce a cyklisty s dodatkovou tabulkou Dopravní obsluze vjezd povolen. Dále je na cyklostezce vyznačena orientačním značením cyklistická trasa č. 7.

Mimo využití obyvateli Středočeského kraje pro každodenní cesty do zaměstnání a škol bude stezka sloužit především rekreačním cyklistům z Prahy a také dálkovým cyklistům projíždějícím po mezinárodní cyklotrase Praha – Drážďany. Zároveň po cyklostezce vede dálková cyklotrasa Vltavská cyklistická cesta. A novou cestu také na svém putování využije každý cyklista, který se vydá po evropské cyklotrase Eurovelo 7 Sun Route z norského Nordkapp do Valletty na středomořském ostrově Malta. Mimo cyklistů na kole si cyklostezku rychle oblíbili jezdci na in-line bruslích a ve svém počtu možní i cyklisty převyšují.

 Investorem stavby je Středočeský kraj a stavbu realizovala firma Strabag. Středočeskému kraji byla na stavbu poskytnuta  dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy  ve výši asi 4,21 milionu korun a zbývající částku 1,77 milionů uhradil ze svého rozpočtu Středočeský kraj. Ten  má ještě v plánu propojení severní části Prahy s Mělníkem a propojení  pravého a levého břehu Vltavy vybudováním lávky pro pěší a cyklisty, která spojí Roztoky u Prahy a Klecany.

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,50728 s | počet dotazů: 182 | paměť: 21964 KB. | 24.09.2021 - 11:50:48
X