Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Nová cyklistická lávka v Českých Budějovicích slouží veřejnosti.


0 0 hlasů
Hodnocení článku

Dne 22. června 2006 byla za účasti primátora Českých Budějovic a hejtmana Jihočeského kraje uvedena do provozu cyklistická lávka v ulici E.Pittera. Jedná se o první mostní konstrukci v ČR s jedním vykloněným obloukem. Základní údaje o stavbě i zajímavé fotografie  v článku.Nová lávka, která  slouží pro pěší i cyklisty, je navržená jako obloukový most s minimálním převýšením. Jedná se o subtilní ocelovou konstrukci s dolní mostovkou, zavěšenou excentricky na skloněném oblouku. Konstrukčně se jedná o samokotvený systém, přemosťující bez mezilehlých podpěr celou šířku řečiště.

 

montáž mostovky                       montáž oblouku

 

opěra ve výstavbě                      podhled mostovky

 

Základní údaje mostní konstrukce:

Rozpětí je 53,2 m. , výška oblouku 7,335 m , vzepětí mostovky  0,665 m.

Mostovku tvoří dvojice ocelových trub umístěných v osové vzdálenosti 4,30m. Trubky mostovky, propojené systémem ocelových diagonál proměnného průřezu, vytvářejí horizontální příhradový nosník. Na diagonály je v prostoru mezi trubkami  vybetonována spřažená železobetonová deska proměnné tloušťky, opatřená pochozí izolací z epoxidového nátěru posypaného  křemičitým pískem. Založení mostu je hlubinné, na železobetonových pilotách.

Veřejné světlení na lávce je rovnoměrně osazeno do nosné konstrukce oblouku. Zábradlí je mírně skloněno dovnitř a zvyšuje pocit bezpečí pro chodce a cyklisty na mostě. Madla zábradlí probíhají ve výškách 1,1 a 1,4 m nad nivelitou mostovky.

Stavba lávky byla zahájena v listopadu 2004.

Investor : Statutární město České Budějovice

projektant: Atelier 8000 spol.s.r.o.

Zhotovitel stavby: JHP spol.s.r.o. 

Lávka je součástí  nově budované cyklistické stezky ( celková délka 420 metrů) podél řeky Vltavy. Trasa cyklostezky navazuje  u silničního mostu v Mánesově ulici na stávající cyklostezku a pokračuje po nové lávce přes řeku Vltavu a plynule se napojuje na stávající cyklotrasu směr Rožnov a na komunikaci E.Pittera ve směru na Modrý most v Havlíčkově kolonii. V další etapě bude dokončena část cyklostezky v délce cca 260 metrů, která navazuje na komunikaci vedenou po levém břehu Vltavy směrem na Trilčův jez a Litvínovice.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,78589 s | počet dotazů: 220 | paměť: 33644 KB. | 30.09.2022 - 02:18:13