Nežij vteřinou a jezdi bezpečně


0 0 votes
Hodnocení článku

To je cílem preventivní dopravní akce pro motorkáře, kterou připravilo Okresní policejní ředitelství Blansko na 6. září 2008. Aktualizace 7.9.2008

Motorkáři se projedou po silnici II/379 mezi Blanskem a Šebrovem. Uvedená  silnice je motorkáři často vyhledávaná pro množství zatáček a dobrý povrch. Bohužel je také místem nehod a ty s tragickými následky připomínají  pomníčky.

Pomníček u silnice II/379 u Blanska

Během akce si motocyklisté projedou uvedeným úsekem pod dohledem policistů a na konci cesty si budou moci vyzkoušet trenažér jízdy na motocyklu nebo si prohlédnou motocyklistickou kombinézu, která má za sebou pád motocyklisty ve 160 kilometrové rychlosti. Záchranáři předvedou na místě ukázku první pomoci a řidiči se budou moci přesvědčit, že je možné předejít nehodě při dodržení správné rychlosti.  Po dvě hodiny bude uvedená silnice pro ostatní provoz uzavřená.

Preventivní akcí policisté reagují na stále se zvyšující počet dopravních nehod. 75 % usmrcených při dopravních nehodách za účasti motocyků tvoří  sami motocyklisté. Nejčastějšími příčinami nehod motocyklistů je nepřiměřená rychlost a nesprávný způsob jízdy.

Statistika v okresu Blansko                2005               2007

celkový počet nehod motocyklistů           39                  63 

usmrcených motocyklistů                         2                   5

Akce “ Nežij vteřinou“ je ojedinělá akce, která se realizuje v oblasti Blanska a je věnována především motorkářům z motorkářských klubů v okolí.

Aktualizace 7.9.2008

Akce se zúčastnilo 240 motorkářů, kteří využili nabídky programu! Mezi účasníky se našel jeden, který dle své adrenalínové nátury, nejel odpovídající rychlostí a způsobil nehodu. Při průjezdu zatáčkou vjel do protisměru a střetl se s protijedoucím motorkářem. Nehoda si vyžádala dva těžce a jednoho lehce zraněného. Takový názorný příklad nezodpovědného chování motorkáře s těžkými následky nehody asi nikdo z účastníků akce nečekal.  

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,28003 s | počet dotazů: 193 | paměť: 72091 KB. | 28.09.2023 - 00:04:23