Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Nemocnice České Budějovice buduje parkovací dům

Současné parkoviště před Nemocnicí České Budějovice, a. s., přestává se svými 245 místy stačit. Proto se vedení ve spolupráci s Jihočeským krajem rozhodlo situaci zlepšit a na místě bývalé transfuzní stanice nyní buduje nové patrové parkoviště. Přístavba centrálního parkoviště návštěvníků nemocnice začala v září letošního roku. Po dokončení před areálem zaparkuje až 490 aut. Budova bude částečně dvoupodlažní. Spodní část naváže na současné parkoviště a pojme 150 vozů, v horním podlaží bude kapacita téměř 100 míst. Dohromady, včetně parkovacích míst v ulici L. B. Schneidera, najde u Nemocnice České Budějovice místo až 600 aut.

„Všechny investice do parkovišť, a to nejen výše uvedených pacientských a návštěvnických, ale i zaměstnaneckých, hradila Nemocnice České Budějovice ze svých vlastních prostředků. S otevřením přistavovaného parkoviště před vstupním terminálem se počítá na začátku příštího roku, přesný termín otevření bude záležet mimo jiné i na klimatických podmínkách,“ říká vedoucí Oddělení stavebních investic František Bostl s tím, že náklady dosáhnou 35 milionů korun. Nové parkoviště bude monitorováno kamerovým systémem a bude mít digitální ukazatel o počtu volných míst.

Výhledově však není nově budované parkoviště posledním. S dalším parkovacím domem počítá Nemocnice České Budějovice, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj, do čtyř let. Nacházet by se měl vedle porodnice. „Střechu bude tvořit heliport, který bude spojen nadzemní chodbou s prostory monobloku akutních oborů,“ doplňuje ředitel nemocnice Břetislav Shon.

Informace o současné dopravní dostupnosti a parkování nemocnice na http://www.nemcb.cz/prakticke-informace/doprava-a-spojeni/

Zdroj: Nem.CB


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,25627 s | počet dotazů: 166 | paměť: 58701 KB. | 02.12.2021 - 23:18:37
X