Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Necelý měsíc zbývá do startu 46. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2016

ilustrační foto

ilustrační foto

Přípravy se dostávají do závěrečné fáze, první vůz odstartuje do rally v pátek 26. srpna v 16 hodin z náměstí Míru před zlínskou radnicí. Nejvýznamnější automobilovou rally na území České republiky zahájí divácky atraktivní městská okruhová rychlostní zkouška, která se letos pojede v nové podobě. Na rozdíl od předchozích let povede pasáž autobusovým nádražím a bývalým svitovským areálem v opačném směru. Pořadatelé letos vzhledem k rekonstrukci nadjezdu na Gahurově ulici nepustí diváky na most ve směru na sídliště Jižní Svahy.

Ve Zlíně se v souvislosti s rally plánují také příslušná dopravní opatření. „V souvislosti s rozsáhlým startovním polem doprovodným akcí (Grand Prix Bugatti, Star Rally Historic) bude uzávěra silnic při městské erzetě v době od 17:00 do 0:30 hodin. V pátek 26. Srpna bude autobusové nádraží přemístěno podobně jako v předchozích letech na ulici Hradská od 15 hodin,“ říká Ing. Pavel Konečný, tajemník Barum Czech Rally Zlín. Pořadatelé letos připravili pro diváky v prostoru startu a cíle před zlínskou radnici diváckou tribunu, vstup pro všechny fanoušky zde bude zdarma.

Pro rychlejší přepravu diváků bude zajištěna kyvadlová doprava k atraktivním místům na tratích rychlostních zkoušek. Jedná se o RZ Semetín (divácké místo Janišov), RZ Pindula (DM Želechovice), RZ Maják (DM místní část Zlína Maják). K velkým tahákům na klasické a legendární rychlostní zkoušce Maják bude patřit divácká aréna pod malenovickým hradem (areál firmy VLW) s nově vybudovaným skokem.

Barum Czech Rally Zlín 2016 proběhne ve dnech 24. – 28.8.2016. Více informací o akci na stránkách http://www.czechrally.com/24828-zakladni-info

Zdroj: TZ Barum Czech Rally Zlín 2016,


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,40875 s | počet dotazů: 186 | paměť: 21762 KB. | 24.09.2021 - 11:59:08
X