Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Náměstí v Lysé nad Labem zavonělo novotou

Lysá nad Labem - revitalizace náměstí Bedřicha Hrozného

V sobotu 23.6.2012 proběhne slavnostní otevření opravené části náměstí Bedřicha Hrozného a návštěvníci si budou moci prohlédnout nové úpravy komunikace na severní straně náměstí a nově upravenou parkovou plochu se zelení.

Od února do konce dubna letošního roku se pracovalo na kompletní rekonstrukci zpevněných komunikací, chodníků, parkovacích stání i nezpevněných cest v parku. Zároveň došlo k vybudování a rekonstrukci technických sítí (splašková a dešťová kanalizace, přeložka vodovodu). V rámci řešeného prostoru došlo k instalaci nového osvětlení a zároveň byla provedena kompletní revitalizace s výsadbou nové aleje. V rámci projektu došlo také k instalaci městského mobiliáře (lavičky, koše, stojany na kola atd.). Zajímavé je umístění velké kruhové lavičky kolem sochy Panny Marie v parku a nechybí ani pítko.

Lysá nad Labem - úprava parkové plochy

Z hlediska zvýšení bezpečnosti chodců byla před ZŠ využita úprava přechodu pro chodce na zvýšené chodníkové ploše a s použitím zpomalovacího polštáře.

 Stavební práce v centru města i nadále pokračují. Revitalizací nyní prochází Zámecká ulice.

Projekt „Revitalizace centra města Lysá nad Labem“ je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Investorem je město Lysá nad Labem a zhotovitelem je Dlažba Vysoké Mýto.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,54759 s | počet dotazů: 177 | paměť: 23349 KB. | 30.07.2021 - 15:26:44
X