Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Nahlaste nebezpečné přechody!

Počátkem září se v Praze opět připravují opatření, která by měla přispět k větší bezpečnosti na přechodech. V první řadě mohou Pražané upozornit na nebezpečné přechody a  další možností je zapojení do akce „Řekněte STOP agresivním řidičům!“.

Magistrát hlavního města Prahy dává možnost poslat informaci o nebezpečných přechodech na e-mail: [email protected]  Kampaň „Řekněte STP agresivním řidičům!“ je adresována především pražským seniorům, kteří mohou pomáhat během měsíce září upozorňovat na přechody pro chodce v blízkosti škol. U vybraných přechodů budou pomáhat senioři zajišťovat bezpečnost spolu se strážníkem městské policie. Iniciativa Magistrátu hlavního města Prahy a Městské policie hlavního města Prahy vychází ze zkušeností ze zahraničí a také ze skutečnosti, že řidiči reagují na podněty jako jsou reflexní vesty apod. Senioři se mohou také aktivně zapojit do tvorby nápisu – vzkazu pro řidiče, který bude umístěn na přenosné papírové značce upozorňují na přechod.

Jak se mohou senioři do akce zapojit? Zavolat telefonní linku Útvaru prevence Městské policie  hl.m.Prahy číslo 267 002 318.

Celkem netradiční nápad se může osvědčit a stát se inspirací. Budeme se snažit některý pražský přechod i s jeho strážci nalézt. Uvítáme, když se našim čtenářům podaří v Praze vyfotografovat některé místo, kde se kampaň podařilo realizovat  a fotografii pošlete na e-mail naší redakce:   [email protected]   Nezapomeňte u fotografie uvést místo, datum pořízení snímku a jméno fotografa.

 

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,26626 s | počet dotazů: 170 | paměť: 50030 KB. | 05.12.2021 - 09:08:16
X