Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Na železniční trati do Horního Slavkova se plánuje obnovení provozu


0 0 hlasů
Hodnocení článku

Železniční trať Loket – Horní Slavkov – Krásný Jez měří pouhých 15,2 km a tvoří spojku mezi páteřní železniční sítí Cheb – Karlovy Vary a Cheb – Plzeň. Město Horní Slavkov uvažovalo vybudovat na úseku cyklostezku. Situace se však změnila!Aktivita místních firem připravuje podnikatelskou zónu. Rýsuje se reálný předpoklad výrazného nárůstu nákladní dopravy a zvýšení ekologické zátěže i snížení propustnosti pozemních komunikací. Železniční trať by měla být řešením. Zajištění nákladní dopravy bude potřebovat i společnost Sanaka Industry,a.s., která plánuje těžit písek u bývalého rudného závodu Stannum.

Správa železniční trati a dopravní cesty plánuje prodat uvedený úsek trati a Karlovarský kraj se má k prodeji v současné době vyjádřit a ten zřejmě upřednostní zachování původního účelu železniční trati.  O provozování trati mají zájem již dva subjekty: Občanské sdružení Loketské místní dráhy a firma Stasis ZBA Horní Slavkov.

Pokud začnou vlaky opět po trati jezdit, potom počítá Karlovarský kraj s objednáním základní dopravní obslužnosti včetně jejího finančního zajištění. Následně se však sníží v uvedeném úseku objem autobusové dopravy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,73008 s | počet dotazů: 202 | paměť: 33635 KB. | 03.10.2022 - 07:02:23