Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Na vyhlídkové trase v Ostravě jezdí doubledeckery


tz 210602 front dov zoo
tz 210602 front dov zoo

Dopravní podnik Ostrava (DPO) zve na jízdu po nové vyhlídkové trase linky č. 88 obsluhované tyrkysovými doubledeckery. Atraktivní patrové autobusy budou od první červnové soboty pravidelně o víkendech a svátcích propojovat dva nejnavštěvovanější turistické cíle Moravskoslezského kraje: Dolní oblast Vítkovice a Zoo Ostrava. První spoj slavnostně vyjede z DOVu v sobotu 5. června 2021 ráno za účasti ředitelů DPO, DOV, Zoo Ostrava i primátora města Ostravy. Linka pak bude provozována pravidelně v intervalu 30 minut po celý den o sobotách, nedělích a státních svátcích ČR a do budoucna také o polských státních svátcích. Primárně na ni budou nasazovány oba doubledeckery Scania UNVI Urbis DD s pohonem na CNG, které má DPO ve svém vozovém parku. Trasa linky č. 88 bude mít několik zastávek. Ostravané i návštěvníci města budou moci na okružní jízdu doubledeckerem nastoupit například na dvou nově zřízených zastávkách: „Svět techniky“, umístěné naproti Velkého Světa Techniky, a „Bolt tower“, umístěné u stejnojmenné vyhlídkové věže v areálu DOV. Pro nástup i výstup budou ale moci využívat i další dobře známé ostravské zastávky Stodolní, Zoo, nebo Konzervatoř.

Vladimír Cigánek, náměstek primátora pro dopravu doplňuje: „Jízda atraktivním doubledeckerem je z pohledu tarifu běžnou jízdou v rámci ostravské MHD, cestující tak nepotřebují žádné speciální jízdné. Jízdenku si mohou pohodlně zakoupit například přímo ve voze bankovní platební kartou. Není to jediné pohodlí, které je během jízdy čeká. K dispozici mají také třeba wifi připojení k internetu nebo klimatizované spodní podlaží vozu. Snažili jsme se, aby pro naše cestující byla jízda doubledeckerem nejen netradičním zážitkem, ale i zážitkem ve kterém se snoubí pohodlí a dobrodružství zároveň.“

I přesto, že se jedná o vyhlídkový vůz určený za jízdy primárně k sezení, nabízí doubledeckery i prostor pro vozíčkáře nebo pro cestující s kočárkem. Kapacita tohoto místa je omezena a je očekávána jeho vytíženost. DPO tak nabízí možnost svézt se doubledeckerem hned v několika časech v průběhu celého dne: ze zastávky „Svět techniky“ vyjíždí první spoj v 8:44 hod. a pak každou půlhodinu, až do 18:15 hod. Ze zastávky ZOO odjíždějí doubledeckery od 9:30 hod. a pak každou půlhodinu až do 18:00 hodin. Přes týden budou doubledeckery nasazovány i na vybraných spojích linky č. 78 z Ostravy-Poruby do Hrabové.

Zdroj: Dopravní podnik Ostrava

Foto: Dopravní podnik Ostrava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,14907 s | počet dotazů: 176 | paměť: 20017 KB. | 24.05.2022 - 10:49:11