Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Na stěnách podél železniční trati vznikají velkoformátové malby

Správa železnic nechala realizovat na rekonstruované trase mezi Radotínem a Velkou Chuchlí velkoformátové malby na opěrných stěnách podél železniční trati.  Zárubní zdi pokryje umění od výtvarníků z Česka a Německa z ateliéru Malujemejinak. Jedná se o takzvaná Mural Art díla, která jsou součástí projektu STONES Mural Praha 2021. Ten zaštiťuje Správa železnic, která je vlastníkem a současně správcem uvedených pozemků. Na stěně při příjezdu do Radotína vzniká dílo, jehož myšlenkou je prolnutí různých stylů do jednoho obrovského obrazu. Bude mít 500 metrů na délku a průměrně 5,5 metru na výšku. Podílet se na něm bude 18 autorů. Půjde o uznávané výtvarníky z české graffiti a streetart komunity. Malba bude obsahovat prvky moderního graffiti, abstrakce, komiksu, ale i realistické zobrazení keporkaka v životní velikosti v podání Aleše Veselého z atelieru Malujemejinak. Hlavní barvou pozadí bude žlutá, působit by měla jako prozářená sluncem.

U přejezdu ve Velké Chuchli vznikl motiv koně v běhu. Malba se nachází na ploše 900 m2. V místě stávající železniční zastávky Velká Chuchle je k vidění symbolistický výjev s názvem „Anděl dnešní doby“. Dominuje mu anděl v pokleku s roztaženými křídly.

STONES je projekt evropského formátu, pokrývá plochu stěn o rozměru 11 tisíc metrů čtverečních, stěny jsou přitom rozděleny do několika ploch. Každá funguje jako samostatný obraz, má svůj vlastní příběh a koncept. Všechny muraly jsou barevně omezené na šest odstínů barev, aby celé dílo bylo kompaktní a nepůsobilo překombinovaně. Celý projekt „STONES Mural Praha 2021“ by měl být dokončen do konce srpna letošního roku.

 

Zdroj: MČ Praha 16

Foto: B.Borová, IZDoprava.cz


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,20541 s | počet dotazů: 186 | paměť: 55405 KB. | 25.10.2021 - 09:48:00
X