Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Na Slavnosti Pernštejnského panství je možné přijet vlakem

Sváteční středa 5. července 2017 bude patřit na hradě Pernštejn oslavám. Do Nedvědice je moždné dojet na kole, autem a také přijedou parní vlaky z Brna a Havlíčkova Brodu. Nově pak návštěvníky akce odveze historický vlak do Brna i po večerním programu. Novinkou tohoto roku je i retro rychlík s dieselovou lokomotivou, který pojede z Pardubic do Tišnova. Během nostalgické jízdy si mohou cestující v historických vozech zvaných „Rybáky“ vychutnat atmosféru, jakou zažívali cestující v 50. letech minulého století. V čele vlaku z Brna pojede parní lokomotiva „Rosnička“ a z Havlíčkova Brodu potáhne vlak parní lokomotiva „Skaličák“. V Nedvědici i na hradě Pernštejně bude připraven bohatý program pro malé i velké návštěvníky.

Letos také bude připravena večerní jízda historického vlaku pro odvoz cestujících, kteří si chtějí vychutnat pestrý večerní program v Nedvědici. Další novinkou je také historický rychlík s dieselovou lokomotivou „Bardotka“, který odjíždí z Pardubic po 8. hodině a do Tišnova přijede krátce po 13. hodině. Jízdenky na tento vlak je možné zakoupit pouze přímo ve vlaku.

Jízdenky na parní vlaky je možné koupit v předprodeji od 28. června ve všech pokladnách ČD. Jednosměrné jízdné z Brna-Králova Pole a Kuřimi do Nedvědice vyjde na 100 Kč, zpáteční na 160 Kč. Cesta z Tišnova a Doubravníka do Nedvědice přijde na 80 Kč, zpáteční pak na 120 Kč. Jakákoli vzdálenost v úseku Brno-Královo Pole – Tišnov pak bude cestujícího stát 80 Kč (zpáteční 120 Kč). Z Havlíčkova Brodu a Přibyslavi do Nedvědice se lidé svezou parním vlakem za 100 Kč. Děti do 15 let mají jízdné za polovinu, držitelé průkazů ZTP pojedou se slevou 75 %.

Více informací o programu i možnostech parkování najdou zájemci na  https://www.nedvedice.cz/dokumenty/spp2017.pdf


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,27484 s | počet dotazů: 163 | paměť: 53166 KB. | 24.10.2021 - 14:30:41
X