Na silnici I/38 ve směru z Jihlavy do Havlíčkova Brodu je nová světelná křižovatka


Osazení křižovatky I/38, III/3525 a místní komunikace směr Červený Kříž světelnou signalizací má vyřešit aktuální problém dopravního zatížení okrajové části krajského města Jihlava, za kterým stojí rychlý rozvoj průmyslové zóny Střítež. V průběhu minulých let bylo dopravními experty i vlastníky komunikací zvažováno několik variant řešen a od 11. srpna 2014 si řidiči zvykají na nové semafory.

Stavební úpravy silničního tahu na silnici I/38 Jihlava – Havlíčkův Brod – Kolín v úseku průmyslové zóny Jihlava – Střítež fakticky představovaly nejen osazení semaforů ve všech čtyřech směrech, ale také vybudování jednostranného chodníku, mírné rozšíření oblouků v odbočení na Střítež po komunikaci III/3525, a to vše doplněno novým dopravním značením. Na investici za téměř osm miliónů korun se sdružily prostředky Kraje Vysočina, města Jihlavy a společnosti LCJ, s.r.o. Jihlava.

Semafory umístěné na křižovatce u Tří Věžiček u sjezdu z dálnice D1 směr na Havlíčkův Brod budou fungovat v režimu speciálně upravených intervalů reagujících na hustotu provozu. Podle Hany Strnadové z krajského odboru dopravy a silničního hospodářství by jejich nastavení mělo předejít jak kolonám omezujícím sjezd z dálnice, tak přiměřeně respektovat dopravní zatížení silnic nižších tříd s možností najetí na hlavní silnici. Provozovatelem nové dopravní signalizace bude do budoucna město Jihlava, které investici podpořilo čtyřmi milióny korun.

„Dva milióny korun Kraj Vysočina poskytl darem realizátorovi projektu. Důvodem byl i náš zájem posunout problematiku zvýšení bezpečnosti silničního provozu v této lokalitě. Na druhou stranu ani sebeinteligentnější semafory nenahradí ohleduplnost a pozornost řidičů nejen na tomto frekventovaném úseku,“ upozornil Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje, který problematiku enormního zatížení křižovatek vlivem rychlého rozvoje průmyslových zón v jejich okolí dlouhodobě sleduje.

Mapa http://www.mapy.cz/zakladni?x=15.5926543&y=49.4548670&z=12&source=muni&id=5180

Zdroj: Kraj Vysočina


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,05394 s | počet dotazů: 192 | paměť: 63646 KB. | 23.09.2023 - 04:27:20