Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Na Riviéře se uskuteční Den s Městskou policií

Akce nazvaná Den s Městskou policií Brno a nejen s ní… se uskuteční 28. 9. 2018 od 10 do 17 hodin v Areálu dopravní výchovy Brno – Riviéra, Bauerova ulice 7. Celodenní program nabídne akční ukázky ve vodě i na souši a současně zve k nostalgickému vzpomínání na dávnou i nedávnou minulost. Tu zprostředkují dobově oděné postavy i unikátní historické exponáty.

Návštěvníci si budou moci zblízka prohlédnout výzbroj a výstroj hasičů, záchranářů, strážníků, policistů, celníků i armády. Přistavena bude i moderní technika, kterou tyto složky využívají při každodenní službě. Jen pár metrů od terénních, pohotovostních i zásahových vozidel budou k vidění repliky dřívějších uniforem, a to až z období první světové války včetně tehdejšího polního ležení. Chybět nebudou ani četnické, policejní a armádní uniformy včetně výzbroje z let 1918-1938.

Během dne bude probíhat prezentace kriminalistických oborů u četnictva, které atraktivní formou přiblíží zejména dětským účastníkům třeba daktyloskopii nebo trasologii. Kromě toho se mohou vydat na interaktivní stanoviště, workshopy, dílničky nebo za kvízy a vědeckými aktivitami.

Na své si určitě přijdou i dospělí, ať už zkusí třeba kvíz o filmových a knižních detektivech nebo si zajdou na simulátory dopravních nehod. Jeden přiblíží pocity při nárazu v nízké rychlosti a druhý převrácení auta na střechu.

Více informací o Areálu dopravní výchovy Brno na stránkách http://www.dopravnihristebrno.cz

Zdroj :MPB


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,55965 s | počet dotazů: 298 | paměť: 54137 KB. | 24.10.2021 - 15:07:37
X