Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Na řece Otavě se postaví dvě nové propusti na jezech v Písku a Strakonicích


Povodí  Vltavy,  státní podnik, uvede v roce 2014 do provozu stavby a opatření pro zvýšení bezpečnosti vodáckého rekreačního sportu za více než 15 mil. korun. Po zprovoznění zrekonstruované vodácké propusti v Českém Krumlově na přelomu roku, letos přibudou dvě nové vodácké propusti na jezech v Písku a ve Strakonicích na řece Otavě. Vodácká propust na Václavském jezu v Písku byla dokončena v nedávných dnech, ve Strakonicích stavba dosud probíhá.

Na řece Sázavě jsou po Českém Šternberku instalovány zabezpečovací a informační prvky na jezech Černé Budy, Horka, Kaňov a Havlíčkův Brod. Na všech jezech ve správě státního podniku Povodí Vltavy na vodácky atraktivních úsecích řek byly již v loňském roce umístěny z lodi viditelné výstražné a informační tabule. Další informační značení je budováno ve spolupráci s jinými organizacemi a sdruženími. Na příští období je připravována výstavba nových propustí na Sázavě na jezech Městečko a Podělusy, na řece Nežárce na jezech Krkavec a Hamr, na Berounce v Černošicích, a na řece Otavě v Horažďovicích.

Uvedená opatření napomáhají k bezpečnější jízdě na vodních tocích, přesto je nutné upozornit širokou veřejnost právě nyní na začátku vodácké sezony, na to, že rekreační využívání řek a potoků, tedy i sjíždění jezů se děje na vlastní nebezpečí. Je věcí každého, aby odpovědně vyhodnotil nejen stav případné překážky na toku, ale i velikost průtoku a další okolnosti k bezpečnému pohybu na vodě.

 

Zdroj: PVL


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,99452 s | počet dotazů: 217 | paměť: 28043 KB. | 07.08.2022 - 18:10:31