Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Na první lince veřejné dopravy jezdí Klobus

Název napovídá, že se jedná o autobus ve městě Valašské Klobouky. Od dnešního dne bude do 30. září v ulicích jezdit vozidlo první veřejné autobusové linky nazvané Klobus. Zkušební provoz se spouští v souvislosti s Evropským týdnem mobility a měl by obyvatelům za zvýhodněné jízdné zabezpečit pohodlný přesun mezi vzdálenými lokalitami a centrem města. Dopravu bude zajišťovat sedmnáctimístný bezbariérový autobus, který městu na dobu testovacího provozu pronajme Charita z Nového Hrozenkova. Jízdné stojí   5,- Kč.  Během Dne bezpečné dopravy, který připadne na pátek 23. září, budou moct lidé cestovat zdarma.

Zkušební provoz autobusové linky byl podle místostarosty Martina Janíka navržen na základě požadavků občanů a měl bu sloužit především starým lidem, pro které je obtížné se pohybovat přes město bez automobilu. Umožní ale i dopravu rodičů a dětí do školky či školy.

Klobus bude jezdit v pracovní dny po okruhu z Masarykova náměstí do okrajových lokalit jako Sychrov, Brumovská, Nádraží, Cyrilometodějská, Trhovisko nebo Luční a absolvuje ji podle jízdního řádu devětkrát denně.

Jízdní řád Klobusu http://www.valasskeklobouky.cz/jizdni-rad-klobusu/d-461253

Zdroj: VK


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,91583 s | počet dotazů: 173 | paměť: 50294 KB. | 27.09.2021 - 15:48:50
X