Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Na Novojičínsku zajišťují dopravu osob se zdravotním postižením


Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.s., detašované pracoviště Nový Jičín, zahájilo od dubna 2012 projekt ,,Individuální doprava na Novojičínsku“, který je realizován díky finanční podpoře města Nový Jičín a Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Individuální doprava je určena osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu vysokého věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné osoby. V praxi tedy půjde často o osoby, které jsou držiteli průkazu ZTP, ZTP/P, nebo mají přiznaný invalidní důchod nebo seniorům nad 64 let. Přeprava je možná v rámci okresu Nový Jičín, ve výjimečných případech i v rámci okolních okresů Moravskoslezského kraje.    

Individuální doprava je službou částečně hrazenou klientem. Pro občany města Nový Jičín včetně jeho místních částí, je cena za ujetý km 4,- Kč, plus 30,- Kč/hodina za osobní asistenci, která se účtuje podle skutečně spotřebovaného času. Pro občany jiných měst a obcí v okrese Nový Jičín je stanovena cena 5,- Kč za ujetý km, plus výše uvedená cena za osobní asistenci.

Doprava se poskytuje pouze jako doplňková služba k osobní asistenci. Přeprava je zajišťována vozidly s klimatizací Škoda Roomster a Citroen Berlingo Přeprava je možná v rámci okresu Opava, Nový Jičín a Bruntál. Ve výjimečných případech i do okolních okresů Moravskoslezského kraje. Dopravní služba je provozována v pracovní dny od 7:00 do 16:30 hodin a v případě dohody výjimečně i ve dnech pracovního klidu.

 V případě Vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat na adrese: Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.s., detašované pracoviště Nový Jičín, Sokolovská 9, Nový Jičín, tel: 556 709 403, 777 735 555.

Více informací na  http://www.czp-msk.cz/bezbarierova_doprava.php


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,08325 s | počet dotazů: 167 | paměť: 19959 KB. | 24.05.2022 - 10:32:12