Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Na nově budované křižovatce Malovanka zmizela lávka pro chodce


0 0 votes
Hodnocení článku

Původní lávka pro chodce ztratila svůj význam a nahradila ji zcela nová. Stavba nového mimoúrovňového křížení je  rozsáhlá a pro řidiče to znamená věnovat větší pozornost jízdě v okolí vyústění severního portálu Strahovského tunelu. Foto v článku.

 Po esovitém výjezdu z tunelu je první světelná křižovatka na křížení s ulicí Patočkovou a směrem do centra je krátké provizorní vedení trasy kolem staveniště. Informační tabule jsou na fotografii umístěné za výjezdum z tunelu ještě na staré lávce pro chodce, která byla tuto sobotu zlikvidována.

Výjezd ze Strahovského tunelu

Naopak při vjezdu do Strahovského tunelu upozorňujeme na kamery a dopravní značku,  které jsou umístěné na sloupku a při příjezdu k tunelu jsou vpravo mimo zorný úhel řidiče.

Strahovský tunel - severní portál

 Tvůrcem řešení  nové mimoúrovňové křižovatky je  architekt Arnošt Navrátil, profesor pražské ČVÚT, který již navrhoval smíchovskou část Městského okruhu. Nové komunikace budou mít  dva jízdní pruhy o šíři 3,5 metrů s rozšířením o připojovací a odbočovací pruhy. Součástí stavby bude i systém pěších cest, navazují í na stávající pěší trasy s právě dokončenou lávkou nad Patočkovou ulicí.

Stavba Malovanka

V současné době realizovaná stavba změní dopravně zatíženou světelnou křižovatku v mimoúrovňovou, která umožní plynulý nájezd a výjezd ze Strahovského tunelu i plynulou jízdu po Patočkově ulici při napojení na Městský okruh. Za křižovatkou Malovanka bude v budoucnosti  doprava vedena převážně v tunelech a konečně tunelem Blanka dopravně propojí  severozápadní část Prahy až na druhý břeh Vltavy. Z městského okruhu je dokončená a také maximálně využívaná Jižní spojka, která v současné době plní také funkci Pražského okruhu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,12888 s | počet dotazů: 213 | paměť: 36576 KB. | 22.03.2023 - 20:57:45