Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Na Letišti v Českých Budějovicích vybudují nový helioport


0 0 votes
Hodnocení článku

Z nového stanoviště by měl zhruba od poloviny příštího roku startovat za pacienty vrtulník letecké záchranné služby na jihu Čech. Základna vyroste v areálu Letiště České Budějovice v Plané a měla by být v provozu 24 hodin. Dodavatel stavby vzejde z výběrového řízení, které vyhlásila rada kraje. Výběrové řízení na dodavatele stavby potrvá zhruba tři měsíce, takže by měl být znám v prosinci.

Součástí nového heliportu bude i další výjezdní místo pro tři sanity zdravotnické záchranné služby, což napomůže zkrátit jejich dojezdové časy na území Českokrumlovska. Zázemí tu najdou i sloužící lékaři, záchranáři, piloti a řidiči.

Provozovatelem vrtulníku letecké záchranné služby je na základě smlouvy s ministerstvem zdravotnictví společnost Alfa – Helicopter. Využívá stroj typu Bell 427. Odborný personál, zdravotnické vybavení a přístrojovou techniku zabezpečuje Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje.

V současnosti se heliport letecké záchranné služby nachází na letišti Hosín na Českobudějovicku., kde je letecká záchranná služba v nájmu. Krajští radní považují stávající stav za nevyhovující a mají zájem vybudovat heliport blíže nemocnice na letišti v Plané.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,77236 s | počet dotazů: 207 | paměť: 32232 KB. | 07.06.2023 - 11:44:27