Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Na krajských silnicích Pardubického kraje budou probíhat kontroly nákladních vozidel


truck 2920533 1920
0 0 votes
Hodnocení článku

Na nejvíce zatížené úseky krajských silnic umístí Pardubický kraj už v příštím roce vážní systémy, které zabrání devastaci silnic způsobené přetíženými vozidly. Zničené silnice řešil kraj již v minulých letech, kdy se snažil zabránit vjezdu kamionů na vybrané úseky. Váhy by měly být umístěny například mezi Litomyšlí a Českou Třebovou, na silnici u Radlína nebo u Ronova nad Doubravou. Vážení nákladních vozů si klade za cíl výrazně prodloužit životnost silnic a zvýšit tak bezpečnost dopravy.

„V současné chvíli máme vytipovaných celkem šest úseků po celém kraji, kde by mohly být vážní systémy umístěny. Vážící cyklus je plně automatický a má téměř stoprocentní účinnost. Díky váhám by tak nemělo docházet k průjezdu nadměrně zatížených vozidel, což bude mít za následek vyšší životnost našich silnic,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy a dopravní obslužnosti Michal Kortyš.

Vážní systém v sobě obsahuje hned dvě váhy – nejprve vysokorychlostní váha detekuje při jízdě přetížené vozidlo, které následně odkloní pomocí dopravního značení na statické vážní místo v trase. Váha vůz převáží a zaznamená registrační značku, která je systémem odeslána na správní úřad.

Zdroj: Pardubický kraj

Fotka od Peter HPixabay


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,95231 s | počet dotazů: 218 | paměť: 32609 KB. | 22.03.2023 - 20:16:32