Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Na Klínovec se budou stavět nové lanovky!


Na krušnohorském Klínovci začne už letos stavba dalších dvou lanovek a nové Jáchymovské sjezdovky. Stavby jsou součástí dlouhodobého projektu Nový Klínovec, jehož první fází bylo vybudování nové čtyřsedačkové lanovky CineStar Express a prodloužení sjezdové trati Pařezovka v loňském roce. Příprava projektu Nový Klínovec trvala téměř pět let a byla administrativně velmi náročná. Nyní čekají na návštěvníky každým rokem novinky.

Jakmile na jaře skončí lyžařská sezona, začne práce na sedačkové lanovce, která nahradí dosavadní vlek mezi sjezdovkami Přemostěná a Pařezovka. Lanovka bude hotová do zahájení sezony 2012/2013.  Zvýší se tak přepravní kapacita skiareálu a odlehčí lanovce CineStar Express. Město Jáchymov plánuje novou příjezdovou komunikaci k parkovišti u dolní stanice lanovky, které bude mít kapacitu kolem 600 míst.  

Skiareál Klínovec neinvestují jen do lanovek a sjezdovek, ale i do dalšího technického zařízení, jakým je systém zasněžování a zařízení Ski Data. Moderní techniku od této sezony nasadil skiareál proti takzvanému přeprodávání lístků. Zařízení Ski Data provádí detailní kontrolu pohybu skipasů, když při průchodu turniketem vlastníka vyfotografuje i změří a tak je schopno rozpoznat, jestli skipas používá stále jediná osoba. Projekt Nový Klínovec je rozdělen do čtyř částí. V poslední etapě počítá se stavbou lanovky a sjezdovky Fuchsloch, která tak umožní fyzické propojení s německým areálem na Fichtelbergu. Na severozápadní straně Klínovce má proto vzniknout dvoukilometrová sjezdovka s čtyřsedačkovou lanovou dráhou, která bude mít nástupiště spojené s lanovkou z německé strany. Celkové náklady projektu budou hrazeny z dotací a úvěrů.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,18515 s | počet dotazů: 174 | paměť: 24018 KB. | 26.05.2022 - 00:33:58