Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Na Chodské slavnosti je zajištěna kyvadlová doprava


V Domažlicích proběhnou ve dnech 12.-14.8.2011 Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť. Město akci podporuje a pro motorizované návštěvníky bude zajištěna kyvadlová doprava z parkovišť do centra města ZDARMA.
Parkování je zajištěno na záchytných parkovištích v Petrovické ulici a U Všech Svatých. Bezplatná autobusová linka bude také zajišťovat spojení se železniční stanicí v půlhodinových intervalech v době od 9:00 do 17:45 hod.

U příležitosti Chodských slavností budou jezdit také historické parní vlaky!

Z Plzně pojede vlak 13.8.2011 v 7:25 do Domažlic a z Domažlic pojede v neděli 17.8.2011 v 19:45 hod. Po oba dny zajistí parní vlak spojení mezi městy  Domažlice a Furt im Wald.

Program Chodských slavnostní se uskuteční v centru města, kde proběhne program  na pěti místech. Nejvíce návštěvníků přiláká Staročeský jarmak na náměstí Míru a v přilehlých ulicích. Vystoupení folklorních souborů proběhne na pódiu u brány na náměstí i na pódiu pod Chodským hradem. Pochopitelně nebudou chybět dudácké muziky a přehlídka dudáků. Vstup na všechny pořady v rámci hlavního programu je ZDARMA!!

Chodské slavnosti se konají od roku 1955 v době konání Vavřinecké pouti ke kostelu na Veselé hoře, která se poprvé konala v roce 1851.

Město Furt imWald je partnerské město Domažlic. Propojení obou měst v době konání Chodských slavností není náhodné. Ve městě Furt im Wald totiž začíná týden, ve které proběhne boj s drakem v rámci bavorské lidové hry Skolení draka – Drachenstich. První zmínky o této tajemné hře, v níž hrdinský rytíř bojuje po vzoru svatého Jiří o krásnou princeznu s drakem, se objevují roku 1590. Dnešní podobu hry vytvořil spisovatel a básník J. M. Bauer roku 1952. Za námět zvolil husitské války, které měly pro příhraniční oblast Bavorska osudný význam a s nimi související bitvu u Domažlic (r. 1431). Hra probíhá na furthském náměstí přetvořeném na historické jeviště. Zde ochotníci předvádějí vždy od druhé srpnové neděle po celý týden v sedmi představeních starý příběh, jehož hlavním protagonistou je vedle hrdinného rytíře i obrovitý digitálně řízený drak, který každoročně do Furthu přiláká tisíce diváků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,02869 s | počet dotazů: 195 | paměť: 31608 KB. | 02.07.2022 - 10:42:21