Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Na autodromu v Mostě soutěží amatéři o nejrychlejší jízdu

The Most Challenge je celoroční soutěž, při níž se amatérští jezdci  snaží dosáhnout na velkém závodním okruhu autodromu co nejlepšího času na jedno kolo. Jezdec s nejrychlejším časem získá zdarma závodní licenci. Dalším bonusem je možnost absolvovat sportovní kemp za účasti dvojnásobného vítěze šampionátu cestovních vozů Petra Fulína. Čeká ho také jedinečná příležitost řídit safety car při závodech evropského šampionátu tahačů Czech Truck Prix v příštím roce. Jezdci, kteří se umístí podle dosaženého času na 2. a 3. místě, obdrží také zajímavé ceny.

Na zájemce čekají ještě dva termíny, kdy mohou otestovat své auto a schopnosti. Do konce letošního roku je soutěž vypsána v těchto termínech: 21. 07. 2016 a 11. 08. 2016. Novou šanci zajet nejrychlejší kolo dostane i Augustin Hajšman. Při posledním měření sil na začátku července dosáhl s vozem Porsche Cayman sice rekordního času 01:53,108 minuty, komisaři jej však pro nesplnění podmínek neklasifikovali. Nyní dostane ještě jednu šanci. „Pan Hajšman uvedl v prohlášení, že pojede s pneumatikami typu semi-slick, které vlastnosti auta na dráze výrazně vylepšují. Tento typ patří k nepovolené výbavě vozu v soutěži. Z toho důvodu jsme k jeho času nepřihlíželi. Po ukončení jízd nám ale oznámil, že se spletl a nejrychlejší kolo zajel na běžných, sériově vyráběných pneumatikách. Nebyl to úmysl, stát se to může. Umožníme mu tedy, aby se pokusil při nebližší příležitosti znovu zajet nejlepší čas, a to bez poplatku,“ vysvětlil sportovní manager společnosti AUTODROM MOST Jindřich Hrneček.

Podle dosud platných výsledků je lídrem soutěže Jan Hlavička. Ve své Škodě Octavii časem 01:55,181 minuty jen těsně porazil Lukáše Hinka na BMW M3, který vévodil pořadí jezdců od počátku května. Oba jezdce dělí pouhých 59 tisícin vteřiny.

Zúčastnit se soutěže je možné pouze v sériovém voze, který může být doplněn o prvky příplatkové výbavy. Jednou ze základních podmínek je umožnit odbornému dohledu posoudit, zda je vozidlo vhodné k účasti, a respektovat konečné rozhodnutí o jeho způsobilosti.

Pořádání soutěže není jen propagační akce, ale legální možnost, jak si vyzkoušet rychlou jízdu na upravené dráze a porovnat své schopnosti ve sportovním souboji. Bylo by dobře, kdyby všichni nevybouření řidiči s těžkou nohou na plynu nasměrovali svůj zájem o jízdu na autodromech. Tady by mohli ukázat, co umí. Na běžných silnicích jejich umění nikdo stejně nedocení.

Více o soutěži mohou zájemci získat na http://www.autodrom-most.cz/cz/zavody-a-akce/the-most-challenge-2/the-most-challenge/

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,85248 s | počet dotazů: 170 | paměť: 21617 KB. | 05.12.2021 - 12:54:04
X