Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Muzeum vzducholodí ve Friedrichshafenu

Muzeum Zeppelin
Muzeum Zeppelin 8.8.2014
Muzeum Zeppelin - část rekonstruované vzducholodi foto 8.8.2014 B.B.

Muzeum Zeppelin – část rekonstruované vzducholodi foto 8.8.2014 B.B.

Bílá budova Zeppelin Musea Friedrichshafen je umístěna na břehu Bodamského jezera v blízkosti přístavu. Hlavní atrakcí je část repliky vzducholodi vzducholodi LZ 129 „Hindenburg“ a část vybavení prostoru pro cestující i předměty , které sloužily posádce vzducholodi. Nechybí pochopitelně základní technické údaje a filmové záběry. Další část výstavní expozice tvoří dokumenty a předměty, které souvisí s historií vzducholodí včetně motoru gondoly LZ 129 „Graf Zeppelin“. Pro děti i hravé dospělé je k dispozici herna s několika stanovišti,  kde se dají ověřit některé fyzikální jevy související  s  létáním vzducholodí. Muzeum nepatřím ani počtem exponátů a rozlohou k největším. Nabízí však jedinečný zážitek při procházení repliky vzducholodi, která ukazuje nabízenou kvalitu vybavení pro cestující i porovnání rozměrů jednotlivých částí  tohoto vzdušného obra.

Otevírací doba  Od května do října: denně 9.00 bis 17.00 hodin hodiny Od listopadu do dubna: úterý až neděle 10:00 hodin bis 17,00 hodin. V pondělí je zavřeno. Vstup do muzea je nejpozději 30 minut před zavírací dobou. Cena vstupného (2014) dospělý 8 EUR, důchodce 7 EUR, děti 6-16 let 3 EURA. Všechna výstavní podlaží jsou propojena výtahem a nechybí obchod.

Vzhledem k tomu, že budova muzea se nachází přímo na nábřeží v oblasti, kde je pěší zóna, musí motorizovaní návštěvníci využít některé z nedalekých parkovacích domů v okolí.  Parkování v těchto domech je placené, ale kdo má na cestu k Bodamskému jezeru, ten musí počítat s dalšími nebytnými náklady. Friedrichshafen je dopravně rušné město, kde jsou turisté však vítání a parkování zajištěno v krytých podzemních parkovištích.  Krásná je pěší  procházka po nábřeží  s výhledem na plachetnice. Během dne je možné také několikrát zahlédnout  vyhlídkovou  vzducholoď, která  připomíná slavné období vlády vzducholodí.

Muzeum Zeppelin - rekonstrukce vyhlídkového salonu , 8.8.2014 B.B.

Muzeum Zeppelin – rekonstrukce vyhlídkového salonu , 8.8.2014 B.B.

Více na stránkách http://www.zeppelin-museum.de/

Mapa parkování http://www.friedrichshafen.de/wirtschaft-verkehr/anreise-mobilitaet/parken/


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,43641 s | počet dotazů: 166 | paměť: 50333 KB. | 27.09.2021 - 14:31:31
X