Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nové Muzeum MHD  vznikne v blízkosti hlavního nádraží v Ostravě
Nevyužívaný areál ve Wattově ulici v sousedství hlavního nádraží a pošty se promění v Muzeum MHD. Ve veřejné zakázce na dodání návrhu zvítězila renomovaná rakouská společnost BWM Architekten und Partner z Vídně. Muzeum nabídne kromě výstavy dopravních prostředků také interaktivní expozice a venkovní areál s atrakcemi pro návštěvníky. Jednou z atrakcí bude elektrické vozítko jezdící po dráze nad muzeem.

„Jedná se o ideový návrh, který ve vnitřní části pro výstavu dopravních prostředků využívá stávající trojhalí a ve venkovní části přináší atrakce pro návštěvníky jako je vyvýšená dráha s elektrickými vozíky nebo visutá dráha pro jednotlivce, tak zvaná zip line, na které se návštěvník doslova proletí nad celým areálem muzea,“ uvedl radní pro dopravu Lukáš Semerák. Muzeum bude interaktivní a mělo by patřit společně s Dolní oblastí Vítkovice a Zoo Ostrava k největším ostravským lákadlům.  V interaktivní expozici budou moc návštěvníci a rodiny s dětmi trávit podstatnou část dne.

Muzeum dopravní techniky by mělo být u tramvajové konečné před hlavním nádražím. Zatím jsou historické vozy většinu roku schované v dílnách Ostravského dopravního podniku v Martinově a ve vozovně na Hranečníku. Dopravní podnik dostává na jejich údržbu dotaci. Speciální péči věnují starým tramvajím, autobusům a trolejbusům členové Kroužku přátel MHD Ostrava. Ostravský dopravní podnik má třetí největší sbírku v České republice – po brněnském technickém muzeu a pražském dopravním podniku. Muzeum by mohlo být otevřeno v průběhu roku 2019.

Zdroj: Ostrava

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.