Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Motoristé mohou využívat nové silniční propojení mezi Valticemi a obcí Katzelsdorf


V úterý 23.11.2010 byla slavnostně zprovozněna silnice vedoucí z Valtic na hranice s Rakouskem. Nový úsek je dlouhý 4,1 km a provoz je záměrně omezen pro užívání řidičům osobních vozidel.

Na části silnice překračující státní hranice je provoz také limitován tonáží vozidel do 7,5 tun a vzhledem k šířce silnice je míjení protijedoucích vozidel řešeno výhybnami. Z dopravního hlediska je pro přejezd do Rakouska prioritní hraniční přechod Valtice – Schrattenberg.

Po uvolnění hranice v rámci Schengenského prostoru byla komunikace mezi Valticemi a obcí Katzelsdorf jen v malé části zpevněná a z rakouské strany vedla na hranice asfaltová vozovka. Nově dokončená silnice III/41415  má asfaltový povrch a odpovídající dopravní značení.  Celkové náklady činí 1 462 tis. EUR s dotací z fondů EU ve výši 85%.

Silniční propojení Valtic a obce Katzelsdorf má především místní význam pro obnovení kontaktů obyvatel na obou stranách hranice.  Zkušenosti s realizací stavby budou pro správce komunikací v kraji, Správu a Údržbu Jihomoravského kraje, výchozí pro přípravu a realizaci přeshraničních propojení. V současné době je zpracováván projekt silničního propojení mezi Jaroslavicemi a obcemi Seefeld/Kadolz a v přípravě je projekt Mikulov/Ottehal.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,15136 s | počet dotazů: 175 | paměť: 23978 KB. | 17.05.2022 - 21:55:45