Most u Liptovského Hrádku musí být z důvodů neúnosné betonové konstrukce zbourán

Národná diaľničná spoločnosť(NDS) oznámila, že z důvodů závažné porucha konstrukce musí dojít k demolici mostu a výstavbě nové mostní konstrukce.  Jedná se o levý most na slovenské dálnici D1 na křižovatce u Liptovského Hrádku( ve směru z Popradu do Liptovského Mikuláše). V květnu 2018 byly na mostu zahájeny opravy a po odstranění vrstev vozovky byly zjištěny závažné závady. Práce na stavbě byly zastavené a došlo k diagnostice zaměřené na kvalitu betonu nosné konstrukce. Výsledky diagnostického posudku, který si nechala NDS vypracovat odbornou firmou, ukázal, že beton nosné mostní konstrukce je na hranici životnosti a vykazuje závažné poruchy.  Ze závěru diagnostiky vyplynulo, že nosná konstrukce mostu i podpěr je nutné zbourat.

Most byl v srpnu letošního roku uzavřen pro silniční provoz. Momentálně se připravuje projektová dokumentace na zbourání starého a výstavbu nového mostu. Předpokládaný termín bourání je v případě příznivých povětrnostních podmínek  na začátku roku 2019. Následně bude pokračovat výstavba nového mostu.

Historie stavby: Dálniční most ev.č. D1-229 byl postavený a uvedený do provozu v roce 1984 v rámci stavby úseku dálnice D1 Liptovský Ján – Liptovský Hrádok. Tvoří ho dvě samostatné nosní konstrukce – každá v jednom jízdním směru. Zhotovitelem jmenovaného úseku byly Inžinierske stavby, Košice.

Zdroj: NDS


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,48540 s | počet dotazů: 152 | paměť: 38937 KB. | 22.04.2021 - 15:39:07
X