Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Modernizace dálnice D1 přinese i novinku „Wellness-Motely D1“


Že dálnice D1 potřebuje z gruntu „nový kabát“, to nikoho nepřekvapí. Některé úseky k rekonstrukci už mají vybrané zhotovitele. Proslýchá se však, že řidiči se dočkají nejen nového kvalitního povrchu a rozšíření vozovky, ale pokud bude zájem, může se rozjet i nový projekt hotelového řetězce Wellness-Motely D1, určený výhradně pro zlepšení prožitku z jízdy po dálnici.

Jedná se o několik speciálně vybavených motelů s nabídkou nejen občerstvení, ale také oddechové zóny s bazénem. V současně době probíhá výběr vhodných parkovišť a připravují se první stavební projekty. Pro řidiče, kteří jezdí po dálnic D1 častěji, jsou připraveny různé slevové balíčky. Celý projekt Wellness-Motely D1 byl připraven týmem architektů a dopravních psychologů, kteří vycházejí ze známého lidového rčení „Člověk vodní lázní hlavu nepoblázní“. Objekty hotelového řetězce budou od sebe vzdáleny cca 50 km a nebude problém se během jízdy v jednom dni několikrát „vycachtat“.

Architekti se nechali inspirovat silnicemi, které vedou po pobřeží Středozemního moře. I tady mohou řidiči často zastavit a zaplavat si v moři v místech, kde silnice prochází přímo kolem volně přístupných pláží. Dopravní psychologové doporučují využití krytých bazénů a sprchování studenou vodou jako preventivní opatření zejména pro řidiče s „horkou hlavou“.

Investor a provozovatel hotelového řetězce Wellness-Motelů D1 si nepřeje být uváděn.  Naše redakce však považuje za užitečné naši veřejnost o připravované novince informovat, a to zejména s ohledem na dnešní datum.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,92710 s | počet dotazů: 196 | paměť: 31907 KB. | 07.06.2023 - 09:28:43