Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Mírná zima ušetřila finance na údržbu


Vzhledem k mírnému průběhu zimy nevyčerpala Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK) přidělené finanční prostředky v plném rozsahu. Rada hlavního města Prahy dnes vzala na vědomí zprávu o vyhodnocení zimní údržby komunikací (ZÚK) v Praze v období listopad 2014 – březen 2015. TSK ušetřila oproti plánovanému rozpočtu 148,7 mil. Kč, a to i při zachování rezervy na předpokládané výdaje zimní údržby pro příští zimu 2015/2016.

„V zimním období 2014-2015 bylo provedeno 8 celoplošných likvidačních výjezdů, 7 celoplošných preventivních výjezdů, 7 výjezdů na komunikace II. a III. pořadí, což je v porovnání s dlouhodobým průměrem výrazně méně. Spotřeba posypových prostředků byla celkem 9 623 tun a odpovídala zhruba polovině průměrné spotřeby dosažené za období ZÚK 1999 – 2015. Hlavní podíl aplikace posypových prostředků byl dosažen prosinci 2014 a v lednu 2015,“ popsal průběh zimní údržby Ladislav Pivec, šéf TSK.

V zimním období se provádí také čištění komunikací. Ve zkratce to znamená, že pokud se neuklízí sníh a neprovádí se preventivní posyp, vyjíždějí samosběrné metací vozy a při teplotách nad +3°C (dlouhodobě – vzduchu i vozovky) se provádí čištění splachováním vozovky. U ručního čištění provádí pracovníci klasicky úklid ručně nebo za použití chodníkových samosběrů a komunálních vysavačů.

„Rada hl. m. Prahy současně schválila usnesení ve změnách v rozpočtu tak, aby mohlo Zastupitelstvo hl. m. Prahy rozhodnout o využití úspory. Finanční prostředky by mohly být použity příkladně při letní údržbě komunikací a opravách vozovek, do dalších akcí BESIP nebo podpory cyklistické dopravy,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.

Částku ve výši 20 milionů Kč je pak navrženo přesunout do účelové rezervy pro zimní údržbu komunikací dalších období. Tyto finanční prostředky jsou určeny jako rezerva pro případ, že by v nadcházejícím zimním období nebyly klimatické podmínky tak příznivé a vyžadovaly nadstandardní výkony při zajišťování zimní údržby komunikací.

Zdroj: TSK Praha

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,95287 s | počet dotazů: 202 | paměť: 27933 KB. | 01.07.2022 - 00:26:43