Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří projekty modernizace dopravy


dscn1394
dscn1394

Nové přestupní terminály, záchytná parkoviště nebo například pořízení nízkoemisních vozidel pro veřejnou dopravu. Nejen to nabízejí nové výzvy v Integrovaném regionálním operačním programu, které vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj(MMR). Jsou zaměřené na zvýšení podílu udržitelných forem dopravy v nejvýznamnějších městských aglomeracích v České republice a MMR má připravenu pro podporu projektů finanční podporu ve výši 8,5 miliard korun. Příjem žádostí bude zahájen 15. září 2016. První výzva je určena pro projekty, které spadají pod integrované územní investice (ITI), a je pro ni připraveno téměř 6 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Na druhou výzvu pro projekty Integrovaných plánů rozvoje území (IPRÚ) je vyhrazeno více než 2,5 miliard Kč z EFRR.

Ve výzvách bude možné podpořit následující aktivity:

výstavba a modernizace přestupních terminálů a samostatných parkovacích systémů;

zavedení nebo modernizace dopravní telematiky (inteligentních dopravních systémů) pro veřejnou dopravu;

pořízení nízkoemisních a bezemisních vozidel pro veřejnou dopravu;

rekonstrukce, modernizace a výstavba komunikací pro pěší

rekonstrukce, modernizace a výstavba komunikací pro cyklisty

Integrované územní investice představují nástroj pro zajištění udržitelného městského rozvoje, který se bude realizovat v největších metropolitních oblastech celostátního významu včetně jejich funkčního zázemí – Pražská, Brněnská a Plzeňská metropolitní oblast a Hradecko-pardubická, Olomoucká, Ostravská a Ústecko-chomutovská aglomerace.

Integrované plány rozvoje území (IPRÚ) představují nástroj pro zajištění udržitelného městského rozvoje, který se bude realizovat v Českých Budějovicích, Jihlavě, Karlových Varech, Liberci – Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Zlíně a ve funkčním zázemí těchto měst. Integrované projekty IPRÚ musí být v souladu se schválenou integrovanou strategií IPRÚ a slouží k naplnění cílů v ní stanovených.

Jednotlivé podporované aktivity a přehled příjemců jsou podrobně popsány ve Specifických pravidlech pro žadatele a příjemce. Podrobné informace o výzvě č. 50 pro ITI jsou zveřejněny na stránkách http://www.strukturalni-fondy.cz/cs/Microsites/IROP/Vyzvy/Vyzva-c-50-Udrzitelna-doprava-integrovane-projekty-ITI

informace o výzvě č. 51 pro IPRÚ najdou zájemci na http://www.strukturalni-fondy.cz/cs/Microsites/IROP/Vyzvy/Vyzva-c-51-Udrzitelna-doprava-integrovane-projekty-IPRU.

Zdroj: MMR, FOTO B.B.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,05879 s | počet dotazů: 211 | paměť: 62853 KB. | 05.02.2023 - 05:48:58