Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Ministerstvo dopravy podpoří výstavbu plnicích stanic na stlačený zemní plyn


Dne 30. 4. 2020 vyhlašuje Ministerstvo dopravy druhou výzvu z Operačního programu Doprava (OPD) v rámci dotačního programu na podporu rozvoje infrastruktury pro alternativní paliva zaměřenou na CNG plnicí stanice pro vozidla osobní i nákladní dopravy. Konečný termín pro předložení žádostí bude 30. 9. 2020. Za tímto účelem je vyčleněna z evropských prostředků částka 30 miliónů Kč v rámci programu podpory infrastruktury pro alternativní paliva. O dotaci se mohou ucházet žadatelé, kteří provozují ekonomickou činnost v oblastech: rozvod plynných paliv prostřednictvím sítí, obchod s plynem nebo maloobchod s pohonnými hmotami ve specializovaných prodejnách a kteří předloží projekt na vybudování CNG plnicích stanic na území České republiky. Rozsah projektu závisí zcela na uvážení žadatele. Maximální míra podpory ze způsobilých výdajů může v této výzvě dosáhnout až 30 %. Předložené žádosti o dotaci budou hodnoceny zejména z hlediska hospodárnosti, připravenosti a relevance projektu.

Výzva navazuje na první výzvu vyhlášenou v březnu 2018. Předpokládáme, že v rámci těchto dvou výzev bude podpořena výstavba minimálně 12 plnících stanic, což výrazně přispěje k rozvoji mobility na stlačený zemní plyn.

Národní akční plán čisté mobility, který byl schválen vládou v listopadu 2015, hovoří o podpoře rozvoje infrastruktury dobíjecích stanic, CNG, LNG a vodíkových plnících stanic. Celkem má Ministerstvo dopravy na program pro podporu infrastruktury pro alternativní paliva v rámci OPD vyčleněno 1,2 mld. korun. Bližší informace o podmínkách podpory jsou součástí podrobné dokumentace výzvy, která je zveřejněna na webu Řídicího orgánu OPD.

Aktuální mapa plnících stanic CNG. https://www.cng.cz/stanice 

Zdroj: MD ČR

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,76301 s | počet dotazů: 209 | paměť: 30621 KB. | 28.11.2022 - 03:59:11