Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Mezi  Dalovicemi a Hájkem opět jezdí vlaky


V pondělí 6.srpna 2018 zprovoznila Správa železniční a dopravní cesty úsek Dalovice – Hájek na trati Cheb – Klášterec nad Ohří. První vlak s cestujícími, který úsekem projel, byl vlak Os7013 s pravidelným odjezdem v 18:22 z Karlových Varů. Do dnešního poledne bude pro vlaky zavedena pomalá jízda 10 km/h, poté pojedou po dobu 15 dní pomalou jízdou 50 km/h, a to z důvodu monitorování opraveného úseku.

Provoz byl zahájen po opravě, která musela být provedena po poškození  14. dubna letošního roku. Sesuvem byl tehdy zcela zničen železniční svršek a trakční vedení. Samotné práce probíhaly v obou traťových kolejích a spočívaly nejprve v odtěžení sesuté zeminy a vybudování nové výztuže náspu. Následně došlo k obnovení železničního svršku a trakčního vedení v délce 300 metrů. Kompletní obnova (včetně geotechnického průzkumu, inženýrsko-geologického průzkumu, odtěžení sesuté zeminy, sanačních prací, vybudování nové výztuže náspu a obnovení železničního svršku a trakčního vedení) stála 90,7 milionu korun.

Minimální posun zprovoznění (původní termín dokončení byl 31. července) způsobil skluz, který stavba nabrala při zahájení sanačních prací. Při zakládání náspu bylo v lokalitě několik dnů nepříznivé počasí (vytrvalé a husté dešťové srážky), a proto nebylo možné práce na náspu zahájit.

Článek o sesuvu dne 20.4.2018, kdy byla vyhodnocena situace a zvoleno odpovídající řešení

https://www.szdc.cz/pro-media/tiskova-prohlaseni/sesuv-dalovice-hajek.html

 

Zdroj: SŽDC


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,12959 s | počet dotazů: 209 | paměť: 62800 KB. | 05.02.2023 - 18:49:43