Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Metrostav bude stavět obchvat norského města Kongsberg


Zakázku na výstavbu téměř pět kilometrů dlouhého silničního obchvatu města Kongsberg v Norsku získala největší česká stavební společnost Metrostav ve sdružení s domácími firmami Bertelsen & Garpestad AS a Hag Anlegg.  Soutěže o projekt v hodnotě téměř dvě miliardy Kč se zúčastnilo devět uchazečů z řad místních i velkých evropských hráčů. Náročné dílo tvoří dva tunely a velký most přes řeku Kobberbergselva. Hotové by mělo být v září 2019. Pro Metrostav je to v Norsku již třetí úspěch v oblasti tunelových staveb. Za sebou má tunel Langaneset u Veitastrondu a dokončuje výstavbu tunelu Joberg, který by měl být hotový v polovině příštího roku.

Vzhledem k nedostatku zakázek na tuzemském stavebním trhu si český Metrostav hledá uplatnění v zahraničí. Norsko tak není jedinou zemí, kde působí, jeho pracovníky znají i na Islandu, ve Finsku, Polsku, Bělorusku a dalších státech. V květnu tohoto roku podepsala společnost smlouvu na výstavbu 2,7 km dlouhé trasy metra v Helsinkách. Na vítězství v tendru mělo vliv i dobré jméno Metrostavu, které získal na předchozích a aktuálních stavbách ve skandinávských zemích. Těmi jsou například tunely Hédinsfjördur (2006 -10) a Nordfjordur (2013 -17) na Islandu.

Firmy Skupiny Metrostav dosahují téměř 30 % obratu v zahraničí.

Související článek o stavbě v Helsinkách https://www.izdoprava.cz/dopravni-stavby-2/metro/2016/metrostav-bude-stavet-metro-v-helsinkach/

Zdroj: Metrostav


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,95241 s | počet dotazů: 220 | paměť: 101237 KB. | 03.02.2023 - 12:05:07