Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Město Olomouc učí řidiče kamionů jezdit po obchvatu!


Na podzim roku 2007 byl zprovozněn obchvat kolem Olomouce a město počítalo se snížením automobilové dopravy v centru města.  Situace se však výrazně nezměnila. Proto muselo město použít radikální řešení se zákazem vjezdu kamionů do města.

Obchvat kolem města je delší a jsou na něm umístěny mýtné brány. Pro mnohé řidiče nákladních kamionů byla  kratší cesta městem přitažlivější. Od 13. ledna 2009 mají řidiči kamionů smůlu. Na silnici I/35 jsou umístěny značky zakazující vjezd automobilů s hmotností nad 12 tun. Zneprůjezdnění  téměř kilometrového úseku by mělo vytvořit dostatečnou překážku, která zamezí tranzitnímu průjezdu a současně nebude komplikovat zásobování a dopravu k místním firmám. Cílem úpravy provozu je převedení nákladové tranzitní dopravy  z městského vnitřního okruhu na jižní obchvat s napojením na západní tangentu ve směru na Mohelnici a Hradec králové. O dopravním omezení informují řidiče s předstihem dopravní značky instalované na příjezdových komunikacích ze všech směrů a především ze směru od Mohelnice na kruhové křižovatce u Globusu. Na dodržování zákazu dohlíží republiková i městská policie.

Síla zvyku je prostě síla zvyku a cesta po silnici bez poplatků má taky něco do sebe!. Řešení nájezdu na obchvat z kruhové křižovatky vypadal určitě na projektu logicky. Ve skutečnosti se řidiči chovali chytře a využili nabídnutou variantu jízdy městem! Od ledna 2009 to už nepůjde a Olomouc se snad konečně zbaví tranzitní nákladové dopravy.

Související článek z 11/2007 “ Motoristé mohou užívat obchvat….!“


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,12505 s | počet dotazů: 204 | paměť: 31596 KB. | 02.07.2022 - 10:26:31