Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

Město Napajedla má zájem o bezpečnost občanů!

Projekt a realizované stavební úpravy v centrální části města, které vytvářejí bezpečnější prostředí pro obyvatele, získaly ocenění ve 4. ročníku soutěže Zklidnění dopravy ve městech a obcích.

Nové stavební řešení zohlednilo potřebu snížit průjezdní rychlost automobilů  a bezpečnější přecházení chodců. Realizované změny – komunikace byla rozdělena na dva samostatné pruhy  oddělené zvýšeným ochranným ostrůvkem ( šířka 2,5 m). Délka dělícího ostrůvku byla  zvolena tak, aby jízda v zúžené  části byla pro řidiče akceptovatelná. Pro přecházení chodců byly vytvořeny dva značené přechody, chráněné koncovými částmi ostrůvku. Současně s úpravou komunikace došlo i k úpravám přilehlých chodníků , autobusové zastávky a navazujících ploch.

 

 

 

 

 

 

Úprava  přinesla celkové zklidnění dopravy. Zvýšila se bezpečnost chodců a v současné době se připravuje řešení navazující stezky pro pěší a pro cyklistickou dopravu.  Stezka bude součástí cyklotrasy spojující centrum města s obytnými zónami. Pro plánovanou cyklostezku doporučuje rada Zlínského kraje dotaci 240 tisíc korun. Realizaci stavební úpravy předcházela jednání s odborníky i s veřejností. Původní obavy, že “ zúžená “ komunikace nebude průjezdná a životní prostředí  se zhorší, se prokázaly jako plané.

Několik základních údajů o realizované stavbě:

plocha úprav silnice III/49724 1900 m2

plocha zastávkového pruhu  278 m2

plocha středového ostrůvku 162 m2

plocha sadových úprav 670 m2

Celkové náklady na rekonstrukci 3.830.000Kč ( z toho 600.000 Kč financovalo ŘSD a ostatní město Napajedla) Stavba se realizovala v roce 2004 a získala v uvedeném roce čestné uznání  v rámci soutěže Stavba roku 2004 Zlínského kraje.

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,92607 s | počet dotazů: 153 | paměť: 22696 KB. | 18.01.2022 - 21:02:54