Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Města staví nová dopravní hřiště


Havířově staví v blízkosti nové okružní křižovatky na Šumbarku dopravní hřiště, které dosud v Havířově chybí. Do provozu bude uvedeno počátkem letních prázdnin. To v Chebu už mohou děti užívat prostory nového dopravního hřiště od poloviny letošního dubna. Obě hřiště mají vybavení, které odpovídá současným potřebám pro výuku. Kromě vymezení komunikací s dopravním značením, jsou budovány v areálu také  kruhové objezdy a světelné křižovatky.

Chebu bylo postaveno dopravní hřiště na nevyužitém pozemku v sousedství tenisového areálu v Břehnické ulici. Rozkládá se na ploše téměř 2000 metrů čtverečních. Děti ze všech mateřských a základních škol na něm budou moci absolvovat dopravní výchovu. V odpoledních hodinách je hřiště k dispozici i široké chebské veřejnosti. Vlastníkem objektu je město, ale provozovatelem je Dům dětí a mládeže Sova. Stavba stála přibližně 12,5 milionu korun. Dotace z Regionálního operačního programu Severozápad by přitom měla pokrýt 85 procent nákladů.

Havířově se staví dopravní hřiště, které budou využívat nejen školy, školky, ale i veřejnost nebo klienti autoškol. Součástí dopravního hřiště je i nová správní budova s učebnou pro 36 žáků, sociálním zázemím, pracovnou pro správce, skladem pro kola a koloběžky a vstupní halou. Délka komunikací dopravního hřiště bude cca 500 metrů. Areál bude nově oplocen, povedou do něj dvě vstupní brány. Děti školek a škol budou k povinné výuce vozit autobusy, které budou moci vjet dovnitř areálu. Hřiště bude opatřeno novou zelení, přibude chodník vedoucí od nové okružní křižovatky.

Cena investice v Havířově  je 15,5 milionu korun, městu se podařilo zajistit dotaci z ROP Moravskoslezsko ve výši 85 procent uznatelných nákladů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,36021 s | počet dotazů: 214 | paměť: 102178 KB. | 02.12.2022 - 18:28:04