Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Masarykovo náměstí v centru Jihlavy čeká bezbariérová úprava

Od července do konce října letošního roku budou postupně odstraňovány bariéry komplikující pohyb tělesně  a zrakově postiženým osobám. Město připravuje i další úpravy a počítá se s nákupem nízkopodlažních vozidel pro MHD.

Úpravy se budou týkat především přechodů pro chodce.  Na osmi místech na ulicích ústících na náměstí budou tzv. zvýšené přechody. Dále budou zvýšené přechody u pošty a dalších vybraných místech. Pro snížení rychlosti projíždějících vozidel budou  ve vybraných místech na komunikacích umístěny retardéry. Další úpravy se týkají snižování obrubníků v místech přechodů a umístění naváděcích pruhů z barevně a tvarově odlišné dlažby. Na budově radnice se připravuje umístění elektronického zařízení, které vysílá signál pomáhající nevidomým při orientaci na náměstí.

Cena úprav ve výši 3 865 000 korun vzešla z výběrového řízení, které vyhrála firma SYNER VHS Vysočina.¨Město počítá dále s dalšími úpravami  a má připraveno řešení odstraňování bariér v rámci celého města. Na práce na náměstí navážou rekonstrukce zastávek MHD, kdy v celém městě bude 30 zastávek upraveno pro bezbariérově nastupování do nízkopodlažních vozidel MDH. Dopravní podnik připravuje nákup nových nízkopodlažních vozidel a do roku 2012 počítá s kompletním vybavením vozového parku nízkopodlažními vozidly.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,46127 s | počet dotazů: 167 | paměť: 26790 KB. | 30.07.2021 - 17:07:56
X