Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Malé autobusy se úspěšně prosazují v moravských městech


Již třetí měsíc je na pravidelných linkách MHD nasazen minibus Iveco Stratos LE 37 v částečně nízkopodlažním provedení. Další minibus bude od 1.12.2009 jezdit na pravidelné lince v Přelouči. FOTO v článku.

Částečně nízkopodlažní minibusy mají pro lepší informovanost cestujících elektronické informační panely. V Krnově má minibus panel umístěný na čelní a zadní straně vozidla. V Přelouči je informační panel umístěný u předních  nástupních dveří. Nízkopodlažní autobusy v uvedených městech provozuje společnost Veolia Transport Morava, která se snaží ve svém vozovém parku užívat bezbariérová vozidla v různé velikosti a kapacitě. Zadní část autobusů Iveco Daily Stratos LE 37 je vybavená širšími dveřmi a je zde prostor na umístění jednoho kočárku nebo invalidního vozíku.

Minubus Iveco

Některé technické údaje minibusu Iveco Daily Stratos LE 37:

délka 7765 mm, šířka 2340 mm, výška 2850 mm

motor vznětový přeplňovaný řadový čtyřválec Iveco F1C s objemem 2 998 cm3 – max. výkon 130 kW, vozidlo splňuje emisní normu EURO 4

počet míst je 26 a z toho 24 k sezení

Společnost Veolia Transport Morava provozuje příměstskou dopravu  v Olomouckém a v Moravskoslezském kraji. Dále pak zajišťuje městkou dopravu ve městech : Bruntálu, Českém Těšíně, Krnově, Přerově, Studénce, Šumperku, Třinci a v Zábřehu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,96619 s | počet dotazů: 194 | paměť: 31828 KB. | 09.08.2022 - 06:40:00