Liberecký kraj si nechal zpracovat analýzu hospodárnosti a efektivity zajištění dopravní obslužnosti v oblasti Českolipska


5 2 votes
Hodnocení článku

V oblasti Českolipska jezdí společnost ČSAD Liberec od prosince roku 2021.  Hospodaření společnosti v loňském roce se v důsledku války na Ukrajině a ekonomické krize odvíjelo poněkud odlišně od původních modelů, ale i přesto je společnost v porovnání s jinými korporacemi obdobné velikosti a komplikovanosti nadprůměrně efektivní. Významně vyšší byl objem objednaných výkonů (nárůst o 735.655 kilometrů – tj. 21 %) a zvýšily se také náklady zejména na pohonné hmoty, materiál, odpisy a personál. V roce 2023 bude výkony ČSAD Liberec, a.s. zajišťovat 205 řidičů při vyšším smluvně objednaném výkonu 8.386.600 kilometrů.

„V prvních 5 měsících letošního roku také narostly částky za vybrané jízdné, a to přibližně o 27 %. Zájmem každého kraje je mít kvalitní, spolehlivou a nákladově efektivní veřejnou autobusovou dopravu. Roste-li objem vybraného jízdného, a tedy i přepravených cestujících, odráží to s vysokou pravděpodobností to, že ČSAD Liberec, a.s., poskytuje kvalitní a spolehlivé přepravní služby, jejichž nabídka se protíná s existující poptávkou,“ doplnil Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

„Autobusy společnosti ČSAD Liberec jezdí na Českolipsku od 12. prosince 2021. Doba trvání smlouvy je deset let, tedy do prosince roku 2031. Na Českolipsku krajský vnitřní dopravce najezdí ročně přes 4 miliony kilometrů. Navíc některé spoje zajíždějí i do Středočeského kraje či hlavního města Prahy,“ dodává Jan Sviták. „Analýza, kterou nám zpracovala společnost NEXIA AP, dokazuje, že převzít tehdy dopravu na Českolipsku naším vnitřním dopravcem byl krok správným směrem. Koresponduje to navíc s naší vizí být transparentními, hospodárnými a nasazovat na trasy co nejmodernější vozidla.“

Liberecký kraj prostřednictvím společnosti Autobusy LK provedl vklad do společnosti 69 milionů korun. Dodatečný vklad ve výši 13 milionů korun proveden nebyl, přičemž společnost ČSAD Liberec v návaznosti na pozitivní vývoj předpokládá, že nebude potřeba.

 

Zdroj:

Liberecký kraj

 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
5 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,27125 s | počet dotazů: 206 | paměť: 86447 KB. | 22.09.2023 - 23:39:43