Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Letecký den ve Dvoře Králové


Aeroklub Dvůr Králové nad Labem  pořádá dne 26.8.2017 v době od 9:00 -17:00 hodin letecký den k příležitosti jubilejního 70. výročí založení letiště a 85. výročí létání na Královédvorsku. Na obloze se objeví světová špička letecké akrobacie Martin Šonka či legendární letoun Blériot XI. Hlavními body leteckého dne jsou jak sólové, tak skupinové lety, letecká akrobacie, předvedení letounů Armády ČR  a  unikátní vystoupení leteckých modelářů.

Doprava a parkování

Příjezdové trasy na letiště budou označeny provizorním značením. Problém je s probíhajícími opravami komunikací a s tím spojeným zdržením na cestě. Doporučujeme vyjet s autem v dostatečném časovém předstihu. Z blízkého okolí, včetně Dvora Králové nad Labem lze dorazit na kole i pěšky. Z hromadné dopravy se nabízí vlakové spojení do zastávky Žíreč. Z ní už je to na letiště cca 35 min. pěšky.

Parkování je zajištěno na přilehlém pozemku hned vedle letiště, po levé straně příjezdové komunikace. Jako záložní prostor může být využita i pravá strana od příjezdové cesty. Pomoc při parkování budou organizovat zkušení pořadatelé. Parkovné je 50,- Kč a parkovací lístek bude zároveň  lístek do tomboly, která bude vyhlášena na závěr leteckého dne. Dárky v tombole zahrnují řadu zajímavých leteckých vyhlídek, jízdní kolo, kávovary a mnoho dalších hodnotných cen.

Informace o programu

Kromě leteckého akrobata Martina Šonky, se nad letiště vznesou ve svých letadlech manželé Vepřekovi. Mistryně světa v plachtění Jana Vepřeková chodí na letiště ve Dvoře Králové už více než čtyřicet let. Nad hlavy návštěvníků se vznese také Přemysl Vávra – vicemistr světa v bezmotorové akrobacii, Michal a Jiří Filipové – mistři světa v přesném létání, František Železný – mezinárodně oceněný rozhodčí a stavitel tratí soutěží v přesném létání, čtyřčlenná skupina Follow me, akrobatický speciál Zlín Z-50, nejrychlejší sériově vyráběný UL letoun v ČR TL-ULTRALIGHT Stream, UL replika Jak-3 a celá řada dalších účinkujících, včetně hotovostní letky a vrtulníku Armády ČR. Raritou bude vystoupení letounu Blériot XI. Průkopník české aviatiky Jan Kašpar se v něm při svých veřejných vystoupeních na Královédvorsku před 106 lety dvakrát pokusil vzlétnout, ale neúspěšně. Aviatik a akrobat p.Rudzinskyj, shodou okolností křestním jménem také Jan, svým uměním na tomto unikátním stroji připomene po 106 letech počátky našeho letectví ve Dvoře Králové nad Labem.

Program začne na letišti už od deváté hodiny dopoledne. Své umění představí význační letečtí modeláři s řadou jedinečných vystoupení, které vyvrcholí leteckou bitvou v provedení Air Show Teamu Rakovník – ASTR. Doprovodný program nabídne prezentaci moderní automobilové techniky, Veteran Car Club Dvůr Králové nad Labem, předvedou se všechny složky integrovaného záchranného systému, můžete vyzkoušet jízdu na Segway, Airsoft, Laser Tag, k dispozici bude dětský koutek i atrakce a dále široký výběr stánků zdaleka nejen s občerstvením a upomínkovými předměty.

Více informací o akci na http://www.akdk.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,75652 s | počet dotazů: 208 | paměť: 41384 KB. | 26.03.2023 - 07:19:13