Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Omezení letecké dopravy na pražském Letišti Václava Havla
Dle nařízení vlády platné od 16. 3. 2020 platí zákaz vstupu na území České republiky pro všechny přilétající cizince, s výjimkou cizinců s přechodným pobytem nad 90 dnů nebo trvalým pobytem na území České republiky. Dále pak platí zákaz vycestovat všem občanům České republiky a cizincům s trvalým nebo s přechodným pobytem nad 90 dnů na území České republiky.

Od půlnoci z pátku 13. března na sobotu 14. března 2020 vstupuje v platnost opatření Vlády České republiky, které omezí pohyb cizinců a občanů České republiky mezi Českou republikou a rizikovými zeměmi. Dodržování opatření Vlády České republiky při překračování státních hranic je plně v kompetenci odpovídajících státních složek. Letiště Praha je s těmito složkami v nepřetržitém kontaktu. Všem zúčastněným složkám státu poskytujeme součinnost při realizaci a zajištění dodržování opatření vlády.

Cestující, kterých se opatření dotkne, by neměli vůbec cestovat na letiště a měli by kontaktovat letecké společnosti. Ty jim případně nabídnou náhradní řešení. Letiště Praha bude cestující informovat například prostřednictvím polepů hned u vchodů do letištních terminálů, prostřednictvím internetových stránek Letiště Praha, sociálních sítí nebo prostřednictvím pracovníků na informacích nebo na informační lince letiště, která je k dispozici 24 hodin denně.

O cestující, kterých se opatření dotkne a kterým nebude umožněn vstup na území České republiky, se Letiště Praha postará prostřednictvím celé řady opatření. Všichni cestující budou okamžitě po nevpuštění na území České republiky informováni o dalším postupu a odkázání na leteckou společnost. V případě, že letecká společnost nebude schopna těmto cestujícím nabídnout okamžité náhradní řešení, poskytneme cestujícím zázemí s občerstvením, hygienickými potřebami, přístupem k telefonu a počítači. Na vyžádání jim bude k dispozici také zdravotní péče.

Více informací se dozvíte na Twitteru Letiště Praha: @PragueAirport.

Zdroj: LVH

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.