Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

 Letiště Václava Havla bude modernizovat pojezdovou dráhu TWY RV rámci dlouhodobých záměrů rozvoje letiště Václava Havla souvisejících s chystaným rozšířením Terminálu 2 a výstavbou nové paralelní vzletové a přistávací dráhy se rozhodlo letiště modernizovat Areál Jih, který slouží především k odbavování privátních letů. Záměrem investice je částečné přemístění pojezdové dráhy TWY R (Romeo) do nové pozice a zbudování nové odbavovací plochy. V rámci rozšíření stávající odbavovací plochy dojde k proměně systému letadlových stání. Vybudovaná plocha nabídne více možností pro odbavení větších letadel. V rámci realizace projektu se jedná v první etapě, tzn. v letošním roce, o přemístění TWY R do nové pozice. V roce 2021, což představuje druhou etapu stavebních prací projektu, se vybudují nové odbavovací plochy JIH a dojde tak k připojení stávajících ploch k nově budované infrastruktuře, a to včetně provedení nového světelného a zabezpečovacího zařízení, kabelovodů, silnoproudých a slaboproudých rozvodů, odvodnění, osvětlení a jet blast deflektorů. Elektrotechnické dovybavení, třetí etapa projektu, bude představovat závěrečnou fázi projektu v první polovině roku 2022.

Zahájení prací se předpokládá v polovině června 2020 a dokončení celého projektu na konci července 2022. Zhotovitelem díla jsou firmy EUROVIA CS (60 %) a Hochtief (40 %).

 

Zdroj: EUROVIA CZ

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.