Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Společnost easyJet oznámila finanční výsledky za šestiměsíční období
Největší zahraniční pravidelný dopravce na letišti Václava Havla, společnost easyJet, oznámil výsledky za šestiměsíční období končící 31. března 2016. „V průběhu prvního pololetí vykázal easyJet silné finanční výsledky. Zákaznická poptávka byla ve Spojeném království podporována i tzv. plážovým cestováním, které poskytlo zdravý start do pololetí. Rekordní lyžařská sezóna pak společnosti easyJet pomohla dosáhnout navýšení počtu cestujících a vyšších příjmů v  H1. Zákazníci si užívali nízkých cen, které se meziročně snížily o 6 %, a to již druhým rokem v řadě. Jedná se o důsledek nižších cen pohonných hmot, jehož benefit přenášíme dál na naše zákazníky. Aktivní kontrola nákladů pak pomohla udržet margin. Tyto výsledky jsou jasnou demonstrací síly a unikátní kombinace evropské přední dopravní sítě spojené s přátelskými službami, nízkými cenami a vedoucí pozicí v digitální a datové oblasti společnosti easyJet. Věříme, že v průběhu celého roku znovu navýšíme počet cestujících, příjmy a zisk,“ řekla Carolyn McCall, výkonná ředitelka společnosti easyJet.

Příjmy za sedadlo při konstantní měně meziročně klesly o 4,2 %, resp. o 6,6 % za sedadlo dle vykázaných údajů, na 51,29 libry.

Disciplinovaná alokace kapacity, stabilní vytíženost letů a silné říjnové výsledky byly negativně vyváženy sníženou poptávkou v důsledku teroristických útoků v Šarm aš-Šajch, Paříži a Bruselu.

Náklady na sedadlo vyjma nákladů na pohonné hmoty vzrostly o 0,5 % a včetně nákladů na pohonné hmoty poklesly o 4,3 % (po očištění od kurzových vlivů). Dle vykázaných údajů celkové náklady na sedadlo poklesly o 5,0 % na 51,98 liber. Snížení nákladů na sedadlo bylo primárně způsobeno nižšími cenami pohonných hmot. Dopad častějších narušení provozu, hlavně z důvodů teroristických akcí, byl kompenzován výhodami přechodu na větší letadla a úspornými opatřeními společnosti easyJet.

Nové základny byly otevřeny v Benátkách a Barceloně. Společnost easyJet předčasně opustila svou základnu na letišti Fiumicino a přesunula letadla pro zajištění lepších příjmů. První sezónní základna bude otevřena na letišti Palma de Mallorca v létě 2017.

Přední rating v odvětví a úspěšné vydání dluhopisů v únoru vynesly 500 milionů euro. Společnost easyJet na konci prvního pololetí disponoval hotovostí a vklady na peněžním trhu ve výši 1,057 milionů liber, což představuje meziroční nárůst o 81 milionů liber.V průběhu šestiměsíčního období končícího 31. března 2016 easyJet vynesl svým akcionářům běžnými dividendami 219 milionů liber (resp. 55,2 pence na akcii) při výplatním poměru 40 % za rok končící 30. září 2015.

Zdroj: easyJet

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.