Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Pražské Letiště Václava Havla přivítalo Airbus z Dubaje
vítání Airbusu A380

Vítání Airbusu A380 v Praze

Dnes  ve 13:30 přistálo v Praze kultovní letadlo A380, které dnešním dnem zahajuje letecké spojení na lince Praha – Dubaj. Díky nasazení letadla A380 bude moci na lince do Prahy letět najednou až 519 pasažérů ve třech cestovních třídách. Letecká společnost Emirates nabídne konkrétně 429 prostorných sedadel v ekonomické třídě na hlavní palubě, 76 plně polohovatelných sedadel v byznys třídě a 14 soukromých kabinek v první třídě na horní palubě letadla. Cestující první třídy navíc budou mít možnost využít palubní sprchy – jediné svého druhu na světě. Zároveň se mohou spolu s pasažéry byznys třídy ve výšce 12 000 metrů nad zemí zabavit v kultovním palubním salonku.

Mezi renomovanými službami nechybí gurmánská kuchyně ani oceňovaný zábavní systém ice s digitálními širokoúhlými obrazovkami. Nabízí více než 2 100 kanálů s filmy, televizními programy, hudbou a podcasty. Cestující navíc mohou po celou dobu letu zůstat ve spojení se svou rodinou, přáteli a kolegy, v letadle A380 jsou totiž k dispozici jak komunikační zařízení, tak palubní wi-fi s připojením na internet.

Pasažérům, kteří cestují první a byznys třídou, se Emirates postará o dopravu na letiště i z něj prostřednictvím služby chauffeur-drive. Tito cestující mají také přístup do 38 letištních salónků Emirates po celém světě. Stejně jako na všech ostatních letech Emirates, i na tomto mohou cestující využít nadstandardní povolené hmotnosti zavazadel – 30 kg v ekonomické třídě, 40 kg v byznys třídě a 50 kg v první třídě.

V současné době společnost Emirates provozuje 71 letadel A380 po celém světě a má objednáno dalších 69 letadel tohoto typu, díky čemuž je největším provozovatelem strojů A380 na světě. Emirates zároveň bude prvním a jediným přepravcem, který nasadí Airbus A380 na pravidelnou linku do České republiky.

Emirates v současné době spojuje české pasažéry s více než 145 destinacemi po celém světě pouze s jedinou zastávkou v Dubaji. Od 1. května 2016 bude denní linka Emirates Praha-Dubaj provozována pod označením EK 139 s odletem z Dubaje v 9:05 a příletem do Prahy v 13:30. Zpáteční let EK 140 bude odlétat z Prahy v 15:40 a do Dubaje přiletí v 23:35.

Více o letecké společnosti na http://www.emirates.com/cz/czech/#

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.