Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

O Letiště v Karlových Varech je stále zájem
Ukazují na to zveřejněné dopravní výkony z roku 2013. Investice do nové odbavovací haly(2009) nebyly zbytečné a v roce 2014 předpokládá společnost Letiště Karlovy Vary další investiční náklady, mezi které patří i zahájení výstavby nového objektu stanice Záchranné a požární služby.

Letiště Karlovy Vary odbavilo v roce 2013 celkem 104 469 cestujících, přičemž počet cestujících, kteří na letišti svoji cestu začínají či končí (tzv. termináloví cestující), dosáhl celkem 101 123 a rok 2013 tak překonal i doposud rekordní rok 2012. Kromě toho letiště registrovalo i 3346 tranzitních cestujících.

Pokud jde o jednotlivé linky, tak stabilně nejvýznamnější pozici si drží linka z a do Moskvy, jejíž podíl se zvýšil na zhruba 68 % z celkového počtu odbavených cestujících, následují linky do Sankt Petěrburgu a Jekatěrinburgu. Mezi leteckými společnostmi, které létají do Karlových Varů, si vedoucí pozici udržuje a posiluje společnost České aerolinie. Následují letecké společnosti Aeroflot a Ural Airlines. Kromě pravidelných linek tradičně fungovala během letní sezóny charterová linka do turecké Antalye, kterou využilo celkem 1229 cestujících, což odpovídá kapacitě, která je této lince určena pro zákazníky z karlovarského regionu.

Objem počtu cestujících na našem letišti v roce 2013 bude mít nepochybně pozitivní odraz i v hospodářských výsledcích za loňský rok, přičemž výpadek dvou linek nebude mít zásadní negativní dopad do hospodaření společnosti. Přesná čísla o hospodaření naší společnosti budou k dispozici později, ale už nyní je možné konstatovat, že společnost opět splní finanční plán a bude zisková, což je v současné době velmi pozitivní skutečnost. O výsledcích hospodaření budeme veřejnost jako tradičně informovat, jakmile budou konečná čísla k dispozici“, uvádí ředitel letiště Václav Černý.

Pro rok 2014 společnost Letiště Karlovy Vary s. r. o. předpokládá další mírný nárůst počtu odbavených cestujících. Jak již byla veřejnost informována, v průběhu roku dojde k zavedení charterového spojení z německého Düsseldorfu, což je projekt subjektů cestovního ruchu v regionu pod vedením společnosti Lázně Františkovy Lázně, a. s. a Krajského úřadu ve spolupráce se společností Euromed ze Spolkové republiky Německo. Dále bude společnost zaměřovat své aktivity na další rozvoj leteckých linek jak z tradičních trhů v bývalém Sovětském Svazu, tak i ve spolupráci se subjekty cestovního ruchu na průzkum možností rozvoje linek do nových teritorií.

Letiště Karlovy Vary je významným dopravním centrem pro Karlovarský kraj a v souvislosti s tím, že odbavení cestující zůstávají v Karlových Varech většinou na dlouhodobý pobyt a využívají možnosti zájezdů do dalších turisticky zajímavých cílů, i významných prostředníkem k získávání dalších zdrojů příjmů z turistického ruchu v ČR. V nabídce výletů pro ubytované turisty v Karlových Varech jsou i zájezdy do Prahy, na zámek Hluboká nad Vltavou nebo do Českého Krumlova.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.