Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Oprava hlavní dráhy na pražském Letišti Václava Havla budou pokračovat i v roce 2013
Během roku 2012 byla realizována 1. etapa generální opravy hlavní dráhy. Práce trvaly tři měsíce a po tu doby bylo opraveno zhruba 900 metrů z celkové délky 3 715 metrů. Druhá etapa byla naplánována na rok 2013 a závěrečná třetí na 2014. S ohledem na tlak okolí na co nejkratší uzávěru i na technická doporučení k dalšímu průběhu opravy byly obě etapy sloučeny do jedné, která bude realizována v roce 2013 v termínu od 15. května do 30. září. Vítězem tendru na dodavatele generální opravy se stala firma STRABAG a. s.,  která splnila kvalifikační kritéria a nabídla nejnižší cenu. Výběrového řízení na realizaci generální opravy se zúčastnilo 8 firem, které splnily kvalifikační předpoklady. Nejvýhodnější cenu za provedení zakázky ve výši 359, 7 mil. Kč nabídla společnost STRABAG a. s.

Hlavní dráha je v provozu od roku 1963, tedy padesát let. Tato dráha je pro srovnání o devět let starší než dálnice D1. Její stav je takový, že již nestačí pravidelné jarní a podzimní, zpravidla čtrnáctidenní, opravy. Jejich délka se postupně prodlužovala. Hlavními důvody opravy jsou praskliny betonových desek, vylamování částí betonu v místě prasklin a praskliny v asfaltovém povrchu. Příčinou je již zmíněné vysoké stáří povrchů i konstrukce vozovky. Důvodem pro výběr termínu generální opravy jsou vhodné meteorologické podmínky pro příslušné stavební práce.

Zdroj:Letiště Václava Havla

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.