Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Letecká linka spojí opět Prahu s hlavním městem Slovenska
Od 11.prosince 2013 budou v provozu dvě nové pravidelné linky mezi Prahou a Bratislavou a Košicemi. Prodej letenek na nové lety odstartuje 15.11.2013  ve všech distribučních kanálech.  Na obou linkách budou České aerolinie vypravovat dva zpáteční lety každé pondělí, středu a pátek. Od letní sezóny 2014 pak nabídku rozšíří na dva spoje denně kromě soboty. České aerolinie se tak symbolicky v roce, kdy si připomínají 90. výročí založení společnosti a zahájení provozu, opět vrací na svoji historicky první linku Praha – Bratislava. Letiště Václava Havla Praha tak opět získá přímé spojení s hlavním městem Slovenska.

Ranní a večerní spojení v nejžádanějších dnech, tj. v pondělí, ve středu a pátek, ale také odletové a příletové časy nové pravidelné linky mezi Prahou a Bratislavou jsou přizpůsobeny zejména potřebám obchodních cestujících. Odlety z Prahy jsou plánovány na 6:35 a 17:30, zpáteční z Bratislavy pak na 10:10 a večerní na 21:05. Linka bude operována turbovrtulovými letouny typu ATR 42 nebo 72, let mezi Prahou a Bratislavou trvá pouze hodinu. Vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci dálnice D1 může být nové letecké spojení mezi Prahou a Bratislavou zajímavou alternativou k osobní automobilové dopravě mezi oběma hlavními městy. Cena zpáteční letenky do Bratislavy začíná na 1990 Kč včetně všech letištních poplatků.

Společně s novou linkou mezi Prahou a Bratislavou České aerolinie zavádějí vnitrostátní letecké spojení mezi Košicemi a hlavním městem Slovenska. V aktuální zimní sezóně bude v provozu ranní i večerní spojení každé pondělí, středu a pátek, od konce března 2014 se rozšíří také na úterky, čtvrtky a neděle. Odlety z Bratislavy do Košic jsou plánovány na 7:50 a 18:45, zpáteční pak v 9:00 a 19:55. Let bude trvat 50 minut. Cena zpáteční letenky bude začínat na 99 eurech včetně všech letištních poplatků.

 

Zdroj:ČSA

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.