Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Na ostravském letišti bude jistit bezpečnost nový PANTHER.
V rámci projektu dotovaného z Evropských fondů byla na Letiště  Leoše Janáčka dodána technika pro vybavení hasičské záchranné služby. Mezi nová vozidla patří i hasičský speciál Panther ARFF CA5. FOTO v článku.

Projekt “ Stroje a zařízení“ byl zahájen v říjnu 2007 a v jeho rámci bylo pořízeno zařízení a stroje  za téměř 87 milionů korun.

Pro posílení ostrahu letiště byly pořízeny průchozí detektory kovů, závorové systémy, vozidlo pro ostrahu letiště, detektory stopových prvků, výcvikový software operátorů bezpečnostní kontroly a dvě rentgenová zařízení pro odbavování kabinových zavazadel cestujících.

Pro posílení hasičské záchranné služby  byla zakoupena specializovaná vozidla. Mezi nejnákladnější patří speciální zařízení pro vyprošťování letadel s pořizovací cenou 11,3 milionů korun bez DPH. Toto zařízení pomáhá při havarijních situacích, kdy letadlo sjede z dráhy a uvízne mimo zpevněnou plochu. Součástí vybavení vozidla jsou například nafukovací vaky, podkladové vyprošťovací rohože a sada zdvihacích popruhů pro jakýkoliv typ letadla.

Nejdražší novinkou vybavení hasičů je zásahový hasící automobil Panther ARFF CA5. Rozměrné vozidlo má kabinu pro posádku 4 hasičů a speciální cisternovou nástavbu s vysoce výkonným čerpadlem a nádrže pro vodu, pěnu i prášek.

Pnather

 Cisternová nástavba je umístěna na třínápravovém podvozku s trvalým pohonem  všech kol. Vozidlo má délku 11.600 mm, šířku 3.000 mm, výšku 3.800 mm. Pořizovací cena takového zařízení je 26,5 milionů korun. Vozidlo srovnatelných parametrů je v ČR pouze na letišti v pražské Ruzyni.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.